“Siz gidin o tüpçüye 750 milyon dolar nerede diye sorun”

8 Haziran 2021 Salı

CHP’li Başarır, Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden alınmasına ilişkin davanın çıkışında açıklama yaptı. Başarır, “Siz gidin o tüpçüye 750 milyon dolar nerede diye sorun. Halkın parasıyla kredi çekeceksin, yolsuzluk yapacaksın sonra bizleri basın yoluyla suçlayacaksın” dedi.

Evrensel’în aktardığına göre; Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden alınmasıyla ilişkin davanın 7 Eylül’e ertelenmesinden sonra basın açıklaması yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Biz, adalet istiyoruz. Dava 7 Eylül’e bırakıldı. Biz bunları eski Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nde görüyorduk. Mahkemenin bu kadar uzak tarihlere bırakılması anlaşılır gibi değil. Konuyla ilgili, 15 gün önce MASAK Raporu çıktı. Rapor Mahkemeye gelmedi. Biz bu sürede Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü yaptık. Bir rapor 15 günde Mahkemeye ulaşmaz mı? Çünkü o raporda Sayın Vefa Salman’ın ve arkadaşlarının suçsuz olduğu, Yalovalının bir kuruş parasına tenezzül etmedikleri ortaya çıkmış. Ama bu rapor Mahkeme dosyasına girmiyor” dedi.

Doğan Grubu’nun alınmasını kim talimat verdi? CHP’li Başarır açıkladı

“VEFA SALMAN’IN HAKKI SOYLU TARAFINDAN GASBEDİLDİ”

Sabah ve Demirören yayın grubunun Yalova’daki dava ile ilgili 15 milletvekiline suçlayıcı haberler yapmasını eleştiren CHP’li Ali Mahir Başarır, “Dün, biz 15 milletvekili ile buradaydık. Biz buraya haksızlık yapan İçişleri Bakanı’na tepki ve seçilmiş Belediye Başkanımızın hakkını aramak için geldik. Siz gidin o tüpçüye 750 milyon dolar nerede diye sorun. Halkın parasıyla kredi çekeceksin, yolsuzluk yapacaksın sonra bizleri basın yoluyla suçlayacaksın. Milletvekilleri yolsuzluğun karşısında olduğu için yürür. Burada Yalova’nın seçilmiş tertemiz bir belediye başkanı var. Soylu tarafından hakkı gasp edildi, Yalovalının iradesi gasp edildi. Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Vefa Salman’ın bir an önce görevine dönmesi gerekir. Dönmediği her gün Yalovalılar için bir zulümdür. Ya da Saray bizim dediğimizi yapsın. Derhal o İçişleri Bakanı’nın görevine son versin; namuslu, ahlaklı ve bu ülkede güvenliği sağlayabilecek, haklıya hakkını teslim eden bir İçişleri Bakanı getirsin” diye konuştu.

Ziraat Bankası’ndan “Demirören borcunu ödedi mi?” sorusuna cevap

Benzer Haberler