Siverek’te 6 kişinin katledildiği olayda AKP’li eski vekilin oğlu tutuklandı!

16 Temmuz 2019 Salı

Siverek’te 6 kişinin öldüğü silahlı kavganın ardından eski AKP’li vekil İzol’un oğlu da tutuklandı. Olaya ilişkin tutuklu sayısı 7’ye yükseldi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan eski AKP milletvekili Zülfikar İzol’un oğlu Bozan İzol tutuklandı. Olayla ilgili tutuklu sayısı 7’ye yükseldi.

‘Siverek’te katliam’ çığlığına ses verin! Bir aileyi yok ettiler. “AKP’li vekil yaptırdı” iddiası

Siverek’e bağlı kırsal Çeltik Mahallesi’nde 15 Haziran günü arazi anlaşmazlığı yüzünden İzol aşireti mensupları arasında çıkan silahlı kavgada Hakkı, Zozan, Meral ve Musa Serhat İzol ile yaralıları hastaneye götüren otomobilin çarptığı Rıdvan Buluş ve Serdar Delen’in hayatını kaybetti. Olayda 5 kişi de yaralandı. Olayın ardından gözaltına Bülent, Cihan, Cemal, Ferman, Mehmet ve Yusuf Rojhat İzol çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olay günü kavgaya karışan ve kaçtığı belirlenen eski Urfa Milletvekili Zülfikar İzol’un oğlu Bozan İzol, jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. İlçe Jandarma Karakolu’ndaki işlemlerinin ardından Siverek Adliyesi’nde sevk edilen Bozan İzol, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Böylece olayla ilgili tutuklu sayısı 7’ye yükselmiş oldu.

Siverek’te 4 kişinin öldüğü çatışma anı kamerada

Benzer Haberler