Selahattin Demirtaş’tan Deniz Poyraz mesajı

18 Haziran 2021 Cuma

Selahattin Demirtaş’tan Deniz Poyraz mesajı

Selahattin Demirtaş, HDP İzmir İl Binası’na saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için baş sağlığı mesajı paylaştı, “Öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İzmir’de HDP il binasına saldırı düzenlendi. İçeri giren 30-35 yaşlarındaki Onur Gencer’in üç el ateş açtığı ve camları kırdığı, binayı yakmaya çalıştığı öğrenildi. Olayda saldırgan gözaltına alınırken, parti çalışanı Deniz Poyraz hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’tan açıklama geldi. Deniz Poyraz için baş sağlığı dileyen Demirtaş, şunları kaydetti:

“Alçakça katledilen Deniz arkadaşımıza Allah’tan rahmet, ailemize ve halkımıza baş sağlığı diliyorum. Acımız çok büyük ama direncimiz ve umudumuz da çok büyük. Failleri tanıyoruz, amaçlarını biliyoruz. O halde öfkeye yenilmeyecek ve demokratik mücadelemizden, barış arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Provokasyonların önüne geçmenin yolu, demokrasi mücadelesini ve dayanışmayı büyütmektir. Tüm bu alçaklıkların hukuk önünde hesabının sorulacağı barış toplumunu ve özgür yarınları hep birlikte sağlayacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”

TIKLAYIN – İzmir’de HDP binasına saldırı! Ateşe verdi, rehine aldı, öldürdü

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan HDP açıklaması: Kimse bu provokasyonlardan medet ummasın

TIKLAYIN – ‘Azmettiricisini hepimizin bildiği siyasi bir cinayet’

TIKLAYIN – HDP’ye saldırının ardından Sedat Peker’den provokasyon uyarısı

TIKLAYIN – AKP’den HDP’ye yönelik saldırıya ilk tepki

Benzer Haberler