Sedat Peker’e karşı SADAT

2 Haziran 2021 Çarşamba

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in video dizilerinin ardından yeni video Suriye’ye silah taşıma iddiasıyla gündeme getirilen SADAT’tan geldi.

Suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker, son yayımladığı videoda, SADAT’ı hedef aldı. Sedat Peker, yayınladığı videoda, Suriye’deki Türkmenler’e yardım etmek için kampanya düzenlediğinden bahsederken, 9 Ocak 2020’de görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın kendilerinden habersiz El-Nusra’ya silah gönderdiğini öne sürdü.

SADAT, yazı açıklamalarının ardından kendilerini videoyla hedef alan Sedat Peker’e videoyla yanıt verdi. SADAT’ın videosundaki detaylar Sedat Peker’in videolarına benzetildi.

OdaTV’de yer alan habere göre, Sedat Peker videolarını, su bardağı, kitap ve “mesaj içeren” objelerin yer aldığı masa önünde konuşma yaparak hazırlarken, SADAT da yanıt videosunu benzer kurguyla hazırladı. SADAT yöneticisi Melih Tanrıverdi’nin kamera önüne geçtiği görüldü. Masada su bardağı, bir fincan çay, tatlı tabağı ve laptop bilgisayar yer aldı.

Peker’in konuşmalarının aksine, SADAT yöneticisi Tanrıverdi açıklamalarını bilgisayardan okudu.

Tanrıverdi’nin arkasında da kitaplık ve dantel örtüler yer aldı.

Tanrıverdi, videoda “Organize suç örgütü ele başısı Sedat Peker’in yayınladığı bir videoda SADAT Savunma hakkında tümüyle yalan bilgiler paylaşıldığı için bazı basın yayın kuruluşlarından ve medya mensuplarından çeşitli sorular geldi. SADAT Savunma Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorulara görüntülü cevap vermenin zaten oyunun farkında olan kamuoyunu bilgilendirmek için faydalı olacağını değerlendirdik” ifadelerini kullandı.

PEKER SON VİDEOSUNDA NELERDEN BAHSETMİŞTİ?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı son videoda Suriye’de şeriatçı terör örgütlerine taşınan silah sevkiyatında SADAT’ın varlığına işaret etmişti. Suriye ile yapılan silah ve petrol dahil ticareti halen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı olan Metin Kıratlı’nın yönettiğini, onun altında da Murat Sancak ve Ramazan Öztürk’ün yer aldığını, Suriye tarafında ise bütün izinlerin El Nusra’nın mali işler sorumlusu Ebu Şeymal adını da kullanan Ebu Abdurrahman’dan alındığını öne sürmüştü.

“Milyar dolarlar dönüyor” diyen Peker, ticaretin kaçak petrolden bakır ve alüminyuma ve ikinci el arabaya kadar geniş bir alanı kapsadığını anlattı. Peker, Berat Albayrak’ın da halen Murat Sancak’ın İstanbul Beylikdüzü’ndeki villasında kaldığını söyledi, “Beraberler” demişti.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın iş insanı Murat Sancak’ın evinde olduğunu da söylemişti.

Peker, Kutlu Adalı cinayeti hakkında ifade vermek için adliyede

Benzer Haberler