Saldırıya uğrayan Erdal Erdoğan canlı yayında konuştu: Amaç neydi, bilmiyorum

20 Ekim 2021 Çarşamba

Müzik çalarken saldırıya uğrayan müzisyen Erdal Erdoğan canlı yayında konuştu: “Onların amacı neydi bilmiyorum.”

Müzik çalarken tekmeli saldırıya uğrayan müzisyen Erdal Erdoğan, Kanal D’de ‘Neler Oluyor Hayatta’ programına konuştu. Kürtçe müzik çaldığı için saldırıldığı iddiasına yanıt veren Erdoğan, “Olaydan önce de ben Kürtçe çalıyordum, bir sıkıntı çıkmadı. Düğün sahipleri de Kürt, biz de Kürt’üz. Bize gelip ‘Kürtçe niye çalıyorsun?’ denilmedi ama ‘ne çalıyorsunuz?’ dediler. Onların amacı neydi bilmiyorum” dedi.

Kulağına eğilip “Ne çalıyorsunuz kardeşim burada?” diye sordukları zaman sadece kafa salladığını, 2 dakika sonra da yeğeniyle gelen kişinin kendisini darp ettiğini anlatan Erdoğan, şiddete anlam veremediğini söyledi. İlk kez böyle bir saldırıya maruz kaldığını söyleyen Erdoğan, “Bu saldırı niye oldu bunun cevabını biz kendi kendimize de veremiyoruz. Karşı tarafa kesinlikle bir saygısızlığımız olmamıştır. Aniden, iki üç saniyede gelişen bir şey” dedi.

Erdal Erdoğan neden saldırıya uğradı?

“BAŞKA TARAFA ÇEKİLMESİN”

Sosyal medya üzerinden yayılan yanlış bilgilere inanılmaması gerektiğini’ belirten Erdoğan şöyle devam etti:

“Ben her kesimin düğününde çalıyorum. Doğudan batıya kuzeyden güneye bizi destekleyen herkesten Allah razı olsun. Kürtçülük Türkçülük diye ayrım olmasın. Kürt Türk gerçekten kardeştir. Ben Kürt’üm ama Türk bayrağı altında yaşayan bir Kürt vatandaşıyım. Herkese bizim sevgimiz saygımız hürmetim sonsuzdur. Başka bir tarafa çekilmesin. İnsanları birbirine kırdırmak, kavga… bunlar yanlış şeyler. Bizim kavgayla gürültüyle işimiz olmaz barış diliyorum herkese.”

Erdal Erdoğan valiliği doğruladı

Benzer Haberler