Sağlık otoriteleri şaşkın… Üçüz bebekler koronavirüse yakalandı

23 Haziran 2020 Salı

Sağlık otoriteleri şaşkın… Üçüz bebekler koronavirüse yakalandı

Meksika’da dünyaya gelen üçüz bebeklerin koronavirüs testi pozitif çıktı. Sağlık otoritelerinin şaşkınlıkla karşıladığı olayla ilgili, “Doğum sırasında enfekte olmaları mümkün değil” denildi.

Meksika’da San Luis Potosi eyaletinde yaşanan ve sağlık otoriterlerince ‘eşi benzeri görülmemiş’ diye nitelendirilen olayda, 17 Haziran’da doğan üçüz bebeğe yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı.

45 günlük bebek koronavirüsü yendi

Sputnik’in aktardığı habere göre, biri erkek diğeri kız olmak üzere bebeklerden ikisinin sağlık durumunun stabil olduğu, ancak ikinci erkek bebeğin solunum cihazına bağlandığı belirtildi.
Sağlık Güvenliği Komitesi sözcüsü, dünya çapında daha önce hiç çoklu doğumda virüs bulaşısı tespit edilmediğini vurguladı ve konunun araştırıldığını söyledi.

Az sayıda da olsa daha önce doğumdan sonra bazı bebeklerin virüsü kaptıkları saptanmıştı ancak uzmanlar bu olayda daha farklı bir durumun geçerli olduğuna inanıyor. Bu nedenle bebeklerin virüsü doğum sırasında annenin plasentasından kapıp kapmadıklarını inceliyor.

San Luis Potosi eyaleti Sağlık Bakanı Monica Liliana Rangel Martinez, “Doğum sırasında enfekte olmaları mümkün değil” dedi.

Bebeklerin ebeveynlerine yapılan testin sonuçları beklenirken, doktorlar çiftin semptom göstermemesi ihtimali üzerinde de duruyor.

29 günlük bebek koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Benzer Haberler