Rus oligark Mikhail Watford İngiltere’deki evinde ölü bulundu

4 Mart 2022 Cuma

Rus oligarkı Mikhail Watford İngiltere’nin Surrey kentindeki evinde ölü bulundu. Aslen Ukrayna doğumlu olan Mikhail Watford’un eşi Jane Watford da Estonya’da doğdu.

66 yaşındaki Mikhail Watford’un ölümü tam da Rus oligarklara uygulanan Yaptırım haberlerinin ortasında ve Boris Johnson’ın bu konuda yaptığı sert açıklamaların arasında gelerek birçok soru işaretine sebep oldu. Polisin yaptığı açıklamaya göre iş insanının cesedini pazartesi günü bahçıvanı buldu. Bahçıvan evin garajına girdiğinde Watford’un cesediyle karşılaştı.

Avrupa’nın en büyük nükleer santrali Zaporijya’da yangın tehlikesi geçti! İşte dakika dakika gelişmeler…

Watford’un ölümü polis kayıtlarına ‘açıklanamaz ölüm’ olarak geçerken ‘şüpheli ölüm’ ifadesi kullanılmadı. Bu da oligarkın öldürülmediği ancak intihar etmiş olabileceği yorumları yapılmasına sebep oldu.,

PETROL RAFİNERİSİ VE DOĞALGAZ ŞİRKETİ VARDI

2000’li yılların başında İngiltere’ye yerleşen ve Mikhail Tolstosheya olan ismini Mikhail Watford olarak değiştiren iş insanı servetini, sahip olduğu petrol rafinerisi ve doğalgaz şirketi sayesinde elde etti. Sovyet Rusya döneminde doğan Watford o günlerde SSCB toprağı olan Ukrayna’da dünyaya gelmişti. Eşi Jane Watford ise Estonya’da doğmuştu.

Watford’un yaşadığı ve aynı zamanda hayatını da kaybettiği evi İngiltere’nin ve Surrey şehrinin en pahalı yapılarından biri olarak değerlendiriliyor ve yaklaşık değeri tam 18 milyon pound.

Benzer Haberler