Quentin Tarantino kendisini ‘en çok korkutan’ filmi açıkladı

13 Kasım 2021 Cumartesi

Quentin Tarantino kendisini ‘en çok korkutan’ filmi açıkladı

Katıldığı bir etkinlikte konuşan ABD’li yönetmen Quentin Tarantino, ‘kendisini bugüne kadar korkutmayı başaran nadir filmi’ açıkladı.

ABD’li yönetmen Quentin Tarantino, ‘Bir Zamanlar… Hollywood’da’ (Once Upon A Time… in Hollywood) filminin roman uyarlamasını tanıtmak üzere katıldığı programda kendisini bugüne kadar korkutmayı başaran nadir bir filmden bahsetti.

NTV’nin Independent”tan aktardığı habere göre, Stephen Colbert’in The Late Show’una katılan ünlü yönetmen, John Carpenter’ın korku klasiği Şey’e (The Thing) duyduğu hayranlığı anlattı.

Program sırasında Tarantino, ‘Şey’i kullandığı pratik efektler nedeniyle övdü ve filmin tüm zamanların en iyi yapımlarından biri olduğunu söyledi. Tarantino, “Rob Bottin’in Carpenter’ın filminde kullandıkları, şimdiye kadar beyazperdede yapılmış en kullanışlı özel efektler arasında. Bence şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri değilse de gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden biri” ifadelerini kullandı.

Yönetmen filmin kendisini neden korkuttuğunu ise “Korkmuştum ve bu da beni neden bu filmi izlerken korktuğumu mercek altına almaya itti. Bu adamlar kutup araştırma merkezinde kapana kısılmış durumda ve hepsini yutacak olan ‘Şey’ muhtemelen bunlardan biri veya birkaçı. Ve hiç kimse ezelden beri tanıdığı kişi mi yoksa ‘Şey’ mi olup olmadığını bilmiyor” diye açıkladı.

Tarantino filmdeki paranoyanın giderek elle tutulur hale geldiğini ise “Ve film bunun paranoyasını o kadar elle tutulur, o kadar gerçek kılıyor ki saf paranoya neredeyse filmdeki başka bir karaktere dönüşüyor. Antarktika’da bu sığınakta kapana kısılmış durumdalar ve bu yüzden paranoya dört duvardan sekiyor, ta ki 4. duvardan seyirciye ulaşmaktan başka gidecek yeri kalmayana kadar. Tam olarak onların hissettiği gibi hissetmeye başlamıştım” diye aktardı.

Benzer Haberler