Prof. Dr. Ferman’ın enflasyonu özürlü çocuğa benzetmesine tepki yağdı

7 Mayıs 2021 Cuma

Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Ferman, enflasyonu ‘özürlü çocuğa benzetti. Ferman’ın sözlerine tepki yağdı. Prof. Ferman tepkiler sonrası özür diledi.

Beykent Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Murat Ferman, Merkez Bankası’nın enflasyon kararıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunmak üzere Ekotürk ekranlarında canlı yayına bağlandı. Programda enflasyonu ‘özürlü çocuğa’ benzeten Murat Ferman, “Herkesin ortak bir anlayışla bildiği ve idare ettiği özürlü çocuk gibi enflasyon. Ondan şikayet ediyoruz, ancak onun sayesinde ayrıcalıklarımız var” dedi.

Prof. Dr. Murat Ferman, “Herkesin ortak bir anlayış beraberliğiyle bildiği ama ifade etmediği ailenin özürlü çocuğu gibi idare ediyoruz…Herkes bir şekilde yararlanıyor ondan çok şikayet ediyoruz ‘gece bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz’ diyoruz ama çocuk hayatımızın bir parçası onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz. İndirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz… Enflasyon böyle bir şey enflasyonun suç ortağıyız” ifadelerini kullandı.

FERMAN’A TEPKİ YAĞDI: TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

Ferman’ın sözlerine tepki yağarken, sosyal medyada engelli ve doğuştan özel bakım gereksinimli çocukları olan aileler Ferman’ın sözlerine tepki gösterdi. Down sendromlu Ediz adında bir oğlu olan Şarkıcı Özgün, Murat Ferman’ın canlı yayındaki skandal sözlerini sosyal medya hesabından paylaşarak hem üzüntüsünü hem de tepkisini dile getirdi. Instagram hesabından Ferman’ın videosunu yayınlayan şarkıcı, “Ne kadar ayıp. Ne kadar üzücü. Bu mudur yani yaşadığımız, yaşanan? Dinlerken tüylerim diken diken oldu. Yazmak istediğim çok şey var ama gerek yok” ifadelerini kullandı.

Özgün’ün paylaşımına şarkıcı Merve Özbey, “Ben ne dinledim az önce? Aklım durdu benim şu an” yorumunu yaptı. Demet Akalın ise “İnanılmaz üzüldüm. Acayip kızgınım çok ayıp. Hay Allah’ım ya” diyerek tepki gösterdi.

Merkez Bankası Başkanı soruları önündeki kağıttan cevapladı iddiası

“SİZ BU HASTALIĞI VE TÜM AYRICALIKLARI ALIN, BİZ DE…”

Sema Onbaşılı adlı bir anne ise tepkisini, “Belki de enflasyonun artmasının, ekonominin bu halde olmasının nedeni yerini hak etmeyen insanlardır, bir de buradan bakmayı dene” diye gösterdi. Onbaşılı, Prof. Ferman’a “Şey mi yapsak ya, yer değiştirsek? Siz bu hastalığı ve tüm ayrıcalıklarını alın, biz de sizin hayatınızı. Ama bi dk… Bu kadar vicdansız ve düşüncesiz bir zihni taşıyamam ben, vazgeçtim” diye sordu.

PROF. DR. FERMAN ÖZÜR DİLEDİ

Prof. Ferman tepkiler sonrası özür açıklaması yaptı. Ferman, “Özel gereksinimli evlatlarımızın ailelerini rencide edebilecek bu ifadelerimden sonra pişmanlık ve samimiyetle özürlerimi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler