Oğlunu öldüren geline “Fatma’m masum cezaevinden çıkarın” diyerek sahip çıktı

7 Ocak 2022 Cuma

Konya’da alkol alıp türlü bahanelerle 2 çocuğu ve kendisini döven alkollü eşi Mustafa Koç’u göğsünden bıçaklayarak öldüren Fatma Koç’a kayınvalidesi Güllü Koç sahip çıktı. Güllü Koç, ”Benim Fatma’m masum. Onu cezaevinden çıkarın.” dedi.

Olay, 04 Ocak günü akşam sıralarında Beyşehir ilçesi Hamidiye Mahallesi’nde meydana geldi. Eve alkollü geldiği öne sürülen Mustafa Koç, iddiaya göre duvarda gördüğü böcek nedeniyle oğlu Emrullah (17) ve kızı Hande Gül (13) ile eşi Fatma Koç’u dövmeye başladı. Bir anlık boşlukta dayaktan kurtulan 3 çocuk annesi Fatma Koç, mutfaktan aldığı bıçağı eşinin göğsüne saplayarak öldürdü. Olay sonrası gözaltına alınan anne Fatma Koç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Babaannelerinin yanında kalan çiftin çocukları Emrullah ve Hande Gül’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca psikolojik destek verildiği öğrenildi.

ÇİFTİN BÜYÜK KIZLARI DAYAKTAN KAÇMAK İÇİN EVLENMİŞ

Çiftin büyük çocukları Güllü Çakır (22), dayaktan kurtulmak için 16 yaşında mahkeme kararıyla evlendiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Bizim neler yaşadığımızı burada çevredeki herkes biliyor aslında; ama kimse engel olamadı. Babam, bizlere çok şiddet uygulardı. Hatta şiddetle de kalmazdı, hakaretlerde ederdi ve psikolojik olarak da çok etkilendik.16 yaşıma kadar sürekli psikolojik ve fiziksel şiddet gördüm. Benden sonra da kardeşlerimin ve annemin, canına tak ettiresiye her şeyi uyguluyordu. Canına zarar verebilecek şekle getiriyordu. Sürekli alkol alıyordu. Alkollü gelip dövüyordu. Alkolsüz olsa da dövüyordu. Çünkü en ufak şeylerden bahane buluyordu.”

“ANNEM KAÇ KERE VÜCUDUNDAKİ MORLUKLARLA İŞE GİTTİ”

“Bizi çok döverdi. Anneme işkenceler ederdi. Annem kaç kere gözleri ve vücudundaki morluklarla, hastaneye ve işine gitti. Benim anneciğim, ‘gözüme odun çarptı’ diyerek olayı kapatmaya çalışırdı. Çünkü korkuyordu. Annem boşanmak istedi. ‘Çocuklarım için ben buradan gitmek istiyorum’ dedi. ‘Çocuklara da zarar veririm. Senin gittiğin yerde seni bulurum, ailene de zarar veririm’ diye tehdit ederdi”

Balkondan düşen çocuğun mucize kurtuluşu

“KARDEŞLERİMİ KORUMAK İÇİN YAPTI”

Annesinin masum olduğunu söyleyen Çakır, ”Annem asla öyle bir şey yapacak insan değil.  Annem o gün tek başına olsa dayağı yer oturur, bir şey yapmazdı. Demek ki kardeşlerimin başına bir şey gelecek diye, can havliyle, çocuklarım ölecek diye yapmış. Annem masum, oraları hak eden insan değil. Karıncayı bile incitecek bir insan değil. Herkese sessiz ve sakindi. Gördüğü şiddeti, işkenceyi kimseye söylemez, içine atardı” diye konuştu.

“ANNEM BİZ GİBİ HAVADA BİZİM İÇİN İŞE GİDERDİ”

Annesinin soğuk kış günlerinde işe gittiğini belirten Çakır, ”Annem buz gibi havada bizler sıcacık sobanın başında otururken, gidiyordu çalışıyordu. Biz evlerde üşürken, annem bizi telkin etmek için üşemediğini söylüyordu. Akşam eve gelince de yemek yapıyordu. Babam ise alkollü eve geliyor gecenin saat 04.00-05.00’lerine kadar küfürler ve dayaklardan ne bizleri ne annemi uyutmuyordu. Bu dayak dediğim şeyi lütfen hafife almayın. Boşansaydı demeyin. Çünkü hani dayak ileri boyutlara geliyordu. Yani durmuyordu, şiddet gittikçe artıyordu. Annem masum asla öyle bir şey yapacak bir insan değil. Komşular ve babaannem, babamın, annemi, kolundan tutup sürükleye sürükleye götürüp ‘Seni annenlere kapının önüne koyacağım’ deyip sonra tekrar sürükleye sürekleye eve getirdiğini söyledi. Evimizdeki eşyaları, sobaya varıncaya kadar satardı, kumar ve içkiye harcardı” dedi.

“ANNEMİ KURTARIN”

Babasının, babaannesi ve dedesine de şiddet uyguladığını belirten Güllü Çakır, ‘Dedem ve babaannem ve ben, hepimiz annemin arkasındayız. Bütün herkes tüm Beyşehir tüm Türkiye herkes annemin arkasında. Annemi kurtarın. Annem cezaevinden çıksın, bizim başımıza gelsin. Kardeşlerimin başına gelsin. Biz de mutlu olalım. Biz de mutlu olmayı hak ediyoruz. Bizim şimdiye kadar yaşadıklarımızı duvarlar bir dile gelse söylese de şu dinleyenlerin hiçbirinin kalbi dayanmayacak” diye konuştu.

OĞLU ÖLDÜRÜLEN ANNE: BENİ DAHA ÖNCE ÖLDÜRMEYE KASTETTİ

Üst katta oturan Güllü Koç ise oğlunu öldüren gelini Fatma Koç’tan şikayetçi olmadığını söyledi. Güllü Koç, ”Beni daha önce öldürmeye kastetti ve işkence etti. 6 aydır küs olduğumuz için evine gelmiyordum. Olay günü de gürültüleri duydum, çok acı sesler geldi; ama küs olduğumuz için gelemedim. Ayaklarımı tabana vurup, kendimce uyarmaya çalıştım. Kısa bir süre sonra torunum koşup geldi, babam yerde yatıyor dedi. Gelinimin elinde bıçak vardı ve titriyordu ‘Ne yaptın yavrum’ dedim. O da, ‘Anne yavrularım için yaptım. Artık sabrım taştı’ dedi. Benim Fatma’m masum. Onu cezaevinden çıkarın. O benim gelinim değil, kızım gibiydi” dedi.

Baba Vatan: Rabia Naz dosyasına bakan savcılara uyarı cezası

Benzer Haberler