Milli Eğitim Bakanı’ndan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

30 Eylül 2021 Perşembe

Milli Eğitim Bakanı’ndan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte okullarda olası vaka artışlarında yüz yüze eğitime ara verilip verilemeyeceği sorusuna yanıt verdi. Bakan Özer, böyle bir durumda okulların değil sınıfların kapatılacağını söyledi.

CNN TÜRK’e konuk olan ve eğitimle ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Milli eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Süreci sınıf bazlı yöneteceğiz. Şu ana kadar çok başarılı şekilde devam ediyor. Bizim eğitim sistemimiz devasa bir sistem” ifadelerini kullanırken, “Vakalar artarsa okullar kapatılır mı?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Kesinlikle hayır. Bizim geliştirdiğimiz sistemde okulları kapatmayı değil, sınıfları kapatmayı gerektiriyor. ABD’de yayınlanan veriler bize şunları gösteriyor, kaygı yaratan delta varyantı beklenene göre çok daha az gerçekleşti. ABD’de şuan okulların %2’si kapalı. Aslında çok daha yüksek oran bekleniyordu fakat düşük oran gerçekleşti. Şuan ülkemizde en güvenli yer okullarımız. Bu kadar denetimin olduğu başka bir yer yok.

Toplumda vakalar arttığı zaman bizim kapanan sınıflarımız da artıyor tabi. Bulaşın okuldan kaynaklandığı ile ilgili bir veri yok. Virüs okulu seçmiyor. Önemli olan kurallara uymak.

Türkiye’de kapanan sınıf oranları düşük. Toplumdaki artan vaka sayıları gecikmeli olarak yansıyor tabloya. Bu oran gittikçe düşüyor”

Yüz yüze eğitimde korkulan oldu! İşte karantinaya alınan sınıf sayısı

Benzer Haberler