MHP’li başkan belediye işçisini dövdü, istifaya zorlandı!

23 Aralık 2021 Perşembe

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi işçisini yumrukladı. Darp edilen Kadir Özdemir isimli işçi, istifaya zorlandığını söyledi.

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi’nde şoför olarak çalışan Kadir Özdemir’i darp etti. Özdemir, olayın ardından kendisine işten istifa etmesi için baskı yapıldığını öne sürdü. Türkdoğan’ın Özdemir’i dövdüğü görüntüler kameralara yansıdı.

Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre, MHP’li Alanya ilçe Belediyesi’nde Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Cenaze hizmetleri biriminde şoför olarak çalışan Kadir Özdemir, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan tarafından dövüldü. Darp edilen Özdemir, Türkdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özdemir olay anını şu ifadelerle anlattı:

“BOĞAZIMI SIKTI, YUMRUKLAR ATTI”

“Alanya Belediye Başkanı MHP’li Adem Murat Yücel’in kardeşi Rıdvan Yücel’in, bekarlığa veda partisi için Kestel Yüceller Petrol karşısındaki belediye tenis kortunun yanında belediyeye ait sandalye masa taşıdık. Bekarlığa veda partisi yapıldı. Parti görüntüleri Av. Hüsnü Sert’in eline geçmiş. Hüsnü Sert, twitter üzerinden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i suçlayacak şekilde paylaşımda bulunmuş.

Yücel, olaydan beni sorumlu tutmuş ki MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, kurum müdürüm Hüseyin Doğan’ı arayarak beni yanına çağırdı. Mustafa Türkdoğan, odasına girdim beni sorgulamaya başladı.

İSTİFAYA ZORLANMIŞ!

Bana, ‘neden böyle yaptın’ dedi. Kendisine bunu yapan kişinin ben olmadığımı söyledim, ikna olmadı. Bana istifa etmem için baskı kurdu. Beni Türk Telekom’a götürdü. Telefon kayıtlarını istedik ama veremeyeceklerini söylediler. Müşteri hizmetleriyle görüştüm 12 saat içinde göndereceklerini mail olarak attılar. Daha sonra beni oradan alıp bir oto ekspertiz şirketine götürdüler. Yol boyunca telefonumu incelediler.

Mustafa Türkdoğan, orada benim boğazımı sıktı, kafama ve sol şakak bölgeme yumruklar attı. Beni tekrar parti binasına götürdü. Ben oradan ayrılırken, ‘seninle görüşeceğiz’ dedi.

“KORKUDAN HASTANEYE GİDEMEDİM”

Olaydan çok etkilendiğini ve korkudan hastaneye gidemediğini söyleyen Özdemir, “Hastaneye gidemediğim için fotoğraf çektim. Savcılığı gidip şikayetçi oldum. Daha sonra baskıya dayanamadığım için işimden istifa etmek zorunda kaldım. Babamı 7 ay önce kaybettim, kanser hastası annem ve iki yetim yeğenime bakıyorum. Şu an işsizim. Ne yapacağımı bilemiyorum. Kendimi eve kapattım” diye konuştu.

Benzer Haberler