MHP’de ‘Cemal Enginyurt’ krizi! Köksal Yılmaz, canlı yayında istifa etti

21 Temmuz 2020 Salı

Mhp Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye dair sözleri sonrası partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi üzerine istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz, “Ne ihale istedik, ne taşeronluk istedik” sözleriyle tepki gösterdi.

Köksal Yılmaz, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye dair sözleri sonrası partiden ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi üzerine istifa ettiğini duyurdu.

AKP’yi eleştiren MHP’li Cemal Enginyurt ‘kesin ihraç talebiyle’ disipline sevk edildi

“Ne ihale istedik, ne taşeronluk istedik” diyen Köksal, “Vekilimize sahip çıkmak için MHP Ordu İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘FINDIK PARA ETSİN DEDİK’

Bir gazetecinin “Yönetim istifa etti mi” sorusuna Köksal, “Ben Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz olarak istifa ettim. Yönetici arkadaşlarımız görevlerinin başındadır. Ona genel merkez ve teşkilat takdir eder. Onların bilgisinde devam ederlerse ederler, etmezlerse kendileri bilirler” yanıtını verdi.

Çok zor şartlar altında çalıştıklarını belirten Köksal, “Olmuyor demek ki, olmadı. Fındık para etsin dedik biz. Birilerinin dediği oldu. Cumhur ittifakının içinde en çok savunan sayın vekilimiz olmuştur” dedi.

Benzer Haberler