MHK’nın görevden aldığı Cüneyt Çakır’a Avrupa’dan talip!

30 Mart 2022 Çarşamba

MHK’nın görevden aldığı Cüneyt Çakır’a Avrupa’dan talip!

MHK’nin görevden aldığı Cüneyt Çakır‘a, İsviçre’den teklif geldi. İsviçre Futbol Federasyonu, Cüneyt Çakır’a İsviçre Ligi’nde maç yönetmesi için teklifte bulundu. İsviçreli yetkililer, teklifini TFF’ye de bildirdi.

Merkez Hakem Kurulu’nun ipini çektiği 13 hakemin arasında yer alan Cüneyt Çakır’a İsviçreliler’den teklif geldi.Bu tarihi davetin detaylarını Fanatik gazetesi yazarı Deniz Çoban yazdı.

İşte Deniz Çoban’ın yazısı:

“EN BÜYÜK YARAYI ÇAKIR ALDI”

“8 Mart hakem operasyonu sonrası Türk futbolu ve hakemliği önemli bir yara aldı. Uzun yıllar bu sarsıntının acısını Türk hakemliği çekecektir. Bu süreçte en büyük yarayı alanlardan biri de Türk hakemliğinin değil, Dünya hakemliğinin zirvesine yerleşen Cüneyt Çakır’dı.

MHK’nin tartışmalı hakem kararı Tahkim’den döndü

“TARİHE GEÇECEKTİ”

2022 Dünya Kupası’na katılacak aday hakemler listesinde yer alan ve turnuvaya katılmasına garanti gözüyle bakılan Çakır, 6. kez üst üste büyük turnuvalara katılan ilk hakem olarak tarihe geçecek ve kırılması zor bir rekorun sahibi olacaktı.

“GÖREV VERMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Türkiye’de kalarak mücadelesine devam etmek isteyen Çakır, diğer arkadaşlarıyla birlikte Tahkim Kuruluna müracaat ederek hukuki bir mücadeleye girişti. Tahkim Kurulundan hakkını iade almasına rağmen MHK Başkanı Gündoğdu, Tahkim Kurulu kararını tanımayacağını ve Çakır’la birlikte mağdur olan diğer hakemlere görev vermeyeceğini duyurdu. Tam da bu noktada ilginç bir gelişme yaşandı. Bu bilgiyi uluslararası kaynaklardan doğrulatarak yazdığımı bilmenizi isterim.

“İSVİÇRE ADIM ATTI”

Ülkemizde Çakır’a yapılan haksızlığı izlemekle yetinen TFF yetkilileri varken, İsviçre Futbol Federasyonu Cüneyt Çakır’a Dünya Kupası yolunu açmak için önemli bir adım attı.

“TFF’YE TEKLİF GÖNDERİLDİ”

İsviçre Futbol Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonuna bir yazı yazarak, Cüneyt Çakır’ın İsviçre Ligi’nde maç yönetmesi için teklif gönderdi.

“ONAY BEKLENİYOR”

Şu anda İsviçre Futbol Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonunun onayını bekliyor. Onay çıktığı anda Cüneyt Çakır, ekibiyle birlikte İsviçre Ligi’nde maç yönetmeye başlayacak. Dolayısıyla da tekrar Dünya Kupası’nda maç yönetme şansını yakalayacak.”

Benzer Haberler