Mesut Özil: Maçı kazanmaya gidiyoruz

17 Kasım 2021 Çarşamba

Süper Lig’in 13. haftasında Fenerbahçe, Galatasaray deplasmanına gidecek. Sarı lacivertli takımın gözde oyuncularından Mesut Özil derbi öncesi iddialı açıklamalar yaparak “Maçı kazanmaya gidiyoruz.” dedi.

Dev derbiden önce, Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

“Kariyerinde Galatasaray derbisini nerede görüyorsun?” sorusuna yıldız oyuncu, “Tabi en üst zirve. Çünkü küçük yaştan beri Fenerbahçeliyim. Derbileri seyretmekle büyüdük. O yüzden pazar günü ilk 11’de olursam, Allah bana nasip ederse, derbide olacağım. Heyecanlıyım, mutluyum. İnşallah güzel bir maç olur. İnşallah orada 3 puanı alacağız.” yanıtını verdi.

Çocukken izlediği derbi maç ortamlarını anlatan Özil, “Ya evde aileyle, ya da Almanya’da kahvehanelerde giderdik. Orada karışık bir atmosferde izlerdik. Yarısı Fenerbahçeli, yarısı Galatasaraylı olurdu. Biz tabi Fenerbahçe’yi desteklerdik. Kazandığımızda da çok sevinirdik, mutlu olurduk.” dedi.

“GALATASARAY’I YENECEĞİZ, MAÇI KAZANMAYA GİDİYORUZ”

Çok motive olduklarını belirten Özil, “Birkaç futbolcu eksik. Milli takımlardan yarın geri dönecekler. Hazırlıklara devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde çok çalıştık. Takım olarak çok motiveyiz. Sahada zaten belli oluyor, herkesin morali yüksek. Maç heyecanı var. Dediğim gibi hazırlıklar çok çok iyi gidiyor. Pazar günü inşallah hazır olup, Galatasaray’ı da yeneceğiz.” diye konuştu.

Mesut Özil, derbinin camia ve taraftar için önemine dikkat çekerek, “Evet, bir de şu gerçek var. Herkes biliyor. Pazar günü çok çok önemli bir maç. Sadece bizim için değil, camiamız için de. Herkes derbinin farkında. Sahada ve idmanda herkesin o hırsı belli oluyor. Pazar günü en iyi şekilde çıkarak, maçı kazanmaya gidiyoruz.” diye konuştu.

Taraftarlara da mesaj veren golcü , “Onlar her zaman bize güvensin. Bize destek olsunlar ve sahip çıksınlar. Takım olarak onlara ihtiyacımız var. Onların desteğiyle, dualarıyla inşallah; sezon sonunda da hedeflerimize ulaşırız. Biliyoruz, zor dönemden geçiyoruz ama biz takım olarak da oradan çıkmasını biliriz. Dua edin. Biz takım olarak hazırız. Pazar günü camiamıza da inşallah bu 3 puanı hediye edeceğiz. “ dedi.

Benzer Haberler