Mersin Büyükşehir personelinden örnek davranış: İçinde 20 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti

1 Aralık 2020 Salı

Mersin Büyükşehir personelinden örnek davranış: İçinde 20 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş bulduğu içinde yaklaşık 20 bin TL’ye yakın para olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda temizlik personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş, örnek bir davranışa imza attı. İçinde yaklaşık 20 bin TL’ye yakın para olan cüzdanı bulan Karakaş, kartvizitinden cüzdanın sahibine ulaştı. Cüzdanı sahibine teslim eden Karakaş, “O parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur” dedi.

KARTVİZİTTEKİ NUMARADAN CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTI

Olay, 29 Kasım Pazar günü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına saatler kala gerçekleşti. Karakaş, sokağa çıkma yasağının başlamasına kısa bir süre kala görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisinde kamelyaların etrafında temizlik yaparken yerde bir cüzdan buldu. Sahibine ulaşabilmek adına cüzdanın içindeki kartvizite bakan Filiz Karakaş, cüzdan sahibi Fadi Ghozlan’a hızlıca ulaştı. Karakaş, içi para dolu cüzdanı 4,5 yıldır Mersin’de yaşayan ve ticaretle uğraşan Fadi Ghozlan’a teslim etti.

KARAKAŞ: “CÜZDANI BULDUĞUMDA DİREKT AKLIMA SAHİBİNE ULAŞMAK GELDİ”

Temizlik personeli Filiz Karakaş, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’nda yaklaşık bir yıldır çalıştığını ifade ederek, “Burada 15.00-23.00 vardiyasında çalışıyorum. Akşam saat 19.00 gibi mıntıka temizliği yaparken bir tane cüzdan buldum. İçinde de yüklü miktarda para vardı. Kartvizitten sahibinin numarasını bularak, aradım, gelip aldılar benden. Cüzdanı bulduğumda direkt sahibine ulaşmak geldi aklıma. Sahibi çok teşekkür etti. Çok mutlu oldu. Çünkü içinde hemen hemen 20 bin liraya yakın bir para varmış. Buna kim olsa sevinir” dedi.

“O PARAYI BEN DÜŞÜRMÜŞ, KAYBETMİŞ OLABİLİRDİM”

Cüzdanı teslim ettiği sırada yaşadığı mutluluğu da anlatan Karakaş, “Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. O yüzden karşı taraf ne hissetti, acaba o parayı nereden temin etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. Ki zaten o para da emanetmiş, kendisinin değilmiş. Buna ayrı bir sevindim. İyi ki verdim, iyi ki sahibini buldum. Mutluyum. Vicdanen çok rahatım. Umarım bu davranış herkese örnek olur” diye konuştu.

GHOZLAN: “FİLİZ HANIM’A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise “Filiz Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Paramı geri getirdi” dedi. Ghozlan, Filiz Karakaş’a dükkanında satışını yaptığı parfümlerden de hediye etti.

 

 

Benzer Haberler