Melih Bulu ve yardımcıları 2020’de başlayan inşaat için yeniden temel attı

29 Nisan 2021 Perşembe

Melih Bulu ve yardımcıları 2020’de başlayan inşaat için yeniden temel attı

Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan ‘kayyum rektör’ Melih Bulu ile yardımcıları, önceki rektör Mehmed Özkan döneminde yapımına başlanan binanın temel atma töreninde kurdele kesti.

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanan Melih Bulu ile yardımcıları Gürkan Kumbaroğlu, Fazıl Önder Sönmez ve Naci İnci’nin önceki gün ‘temel atma törenine’ katıldıkları İnşaat Laboratuvarı Binası’nın yapımına önceki rektör döneminde başlandığı ortaya çıktı.

bianet’te yer alan habere göre, Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi sitesinde dün (28 Nisan) yayımlanan haberde, temel atma töreninin önceki gün (27 Nisan) yapıldığı yazıldı. Haberde ‘Türkiye’nin en modern ‘İnşaat Laboratuvarı Binası’ Boğaziçi’nde Yükseliyor’ başlığı kullanıldı. “En büyük ve en modern yapı laboratuvarı” ifadeleriyle tanıtılan yapının, 2021 sonunda tamamlanacağı duyuruldu.

AKADEMİSYENLER: YAPIMINA 2020’DE BAŞLANDI

Boğaziçi akademisyenleri, haberin gerçeği yansıtmadığını, projenin 2020’de planlanmış, ruhsatı alınmış ve yapımına başlanmış bir proje olduğunu aktardı.

Akademisyenler, “Söz konusu inşaat, kampüslerimizdeki deprem güçlendirme çalışmaları kapsamında üniversitemiz İnşaat Mühendisliği öğretim üyelerinin katkılarıyla projelendirilmiş bir inşaattır. Bir önceki rektörümüz Prof. Dr. Mehmed Özkan, Aralık 2020’de düzenlenen üniversitemiz genel kurulunda akademik kadroyu proje hakkında bilgilendirmiştir. 5 Ocak 2021’te gönderdiği veda yazısında da rektörlük dönemi boyunca o güne kadar yapılan projeler arasında bahsi geçen projeden de bahsetmiştir” dedi.

Melih Bulu şimdi de İletişim Fakültesi’ne dekan oldu!

Benzer Haberler