KKTC’de Falyalı cinayeti zanlıları hakim karşısına çıktı

4 Mart 2022 Cuma

KKTC’de Halil Falyalı cinayetiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan 3 zanlı hakim karşısına çıktı ve tekrar cezaevine gönderildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ‘bahis ve kumarhane’ patronu olarak bilinen Halil Falyalı’ya düzenlenen suikastle ilgili soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan 3 zanlı cezaevine gönderildi.

Falyalı cinayeti zanlıları Ö.T, V.S. ve M.Ç, yeniden mahkemeye çıkarıldı. Tutuklu bulunan 3 zanlının, çıkarıldıkları Girne Kaza Mahkemesinde hükümsüz tutuklu olarak 3 aylığına cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Zanlılarla ilgili karar, ilgili polis memurunun mahkemeye verdiği bilgilerin ardından alındı. Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş cinayetinde soruşturma sürüyor.

Halil Falyalı cinayetine ilişkin yeni görüntüler

Halil Falyalı cinayetinde flaş gelişme

NE OLMUŞTU?

8 Şubat’ta Girne bölgesi Çatalköy mevkisinde arabasındayken silahlı saldırıya uğrayan Falyalı, ağır yaralı olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesine nakledilen Falyalı, müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Saldırıda, Falyalı’nın şoförü Murat Demirtaş olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Falyalı ve şoförü Demirtaş’ın öldürülmesine ilişkin İstanbul’da gözaltında bulunan 8 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 3’ü adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Halil Falyalı’nın taranan aracının görüntüsüne TELE1 ulaştı

Benzer Haberler