Halil Falyalı cinayetine ilişkin yeni görüntüler

18 Şubat 2022 Cuma

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) uğradığı silahlı saldırıya uğrayan Halil Falyalı dosyasına yeni görüntüler girdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde otel ve kumarhaneler işleten Halil Falyalı, geçen hafta Girne’de saldırıya uğradı. Aracı çarpraz ateşe alındı. Saldırıda, Falyalı ile şoförü Murat Demirtaş öldü. Cinayet adayı sarstı. Çok yönlü soruşturma başlatıldı. Önce araçlardan birini kullandığı tespit edilen, Ömer Tunç yakalandı. Soruşturmanın kapsamı genişletildi. İstanbul’a da uzandı. ‘Üniformalı çete’ olarak bilinen Söylemez Kardeşler çetesinin liderlerinden Mustafa Söylemez ve iki adamı gözaltına alındı. Çetenin kilit isimlerinden Fena Söylemez ve iki kişi daha yakalandı. Cinayetin “tetikçileri” olarak yakalanan iki zanlı, saldırıya, İstanbul’da gözaltına alınan Mustafa Söylemez’in de katıldığını söyledi.

tv100 Kıbrıs’ta cinayetin öncesi ve sonrasına ilişkin önemli görüntüler ve bilgilere ulaştı. Habere göre; cinayet 15 gün önce planlandı. Tetikçiler, 15 gün boyunca iki ayrı güzergahta keşif yaptı. Bu iki güzergahta, Falyalı’nın sık kullandığı güzergahlardı. Saldırıya saatler kalmıştı. Saldırganlar, oldukça soğuk kanlıydı. Hatta saatler önce Mustafa Söylemez, bir markette alışveriş yaptı, yemek yedi ve kahve içti.

Halil Falyalı cinayetinde suikastçılara bilgiyi korumaları verdi iddiası!

İşte o görüntüler:

Benzer Haberler