Kılıçdaroğlu’nun ‘FETÖ borsasının kilit ismi’ dediği Fettah Tamince’den açıklama

25 Eylül 2019 Çarşamba

Kılıçdaroğlu’nun ‘FETÖ borsasının kilit ismi’ dediği Fettah Tamince’den açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘FETÖ Borsası’nın bir numaralı ismi olarak tanımladığı Fettah Tamince, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fettah Tamince, kendisinin ‘FETÖ borsası’nın bir numaralı ismi olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak RS FM’de Atilla Güner’e konuştu.

“Yargıtay’da incelenen Antalya’daki takipsizlik dosyası, kimilerinin FETÖ nefreti yüzünden yargı önüne gelmedi. Alacak verecek meselesini buraya taşıdılar” diyen Tamince, üniversite kuruluşu sırasında toplanan 400 milyon liranın kaybolduğuna ilişkin iddiaları da yalanladı.

Tamince, Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili ise, “Yargı ve siyasete karşı açıklama yapmam uygun değil. Bir cümle ile şunu diyebilirim: Adalate ihtiyacımız var. Adaletle ilgili devam eden süreçte yorum yapmak benim haddim değil. Bazı kararlar aleyhime olunca farklı, lehime olunca farklı bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Adalete güveniyorum. Yargıtay’a giden dosyada bir süreç yaşanıyor. Lehte aleyhte sonuçlanabilir, bekleyeceğiz adaleti” dedi.

“Yargıtay’daki bu dosyada Antalya’daki üniversitenin kuruluşu sırasında 400 milyon liranın kaybolduğu iddia ediliyor. Bu nereden kaynaklanıyor” sorusuna ise Tamince, “Bunların hepsini yargı önünde anlattık. Her türlü belgeyi ortaya koyduk. Eski hakim Osman Bey’in (Kaçmaz) Av. Nizamettin Sağır beyle ilişkisi nereden kaynaklanıyor? Buna bakmak lazım. Avukat beyin bizle ilgisi nedir? Bunlara da bakmak lazım” yanıtı verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tamince hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili olarak şunları söylemişti:

“Soruşturma açılırken aranan bazı temel kurallar vardı. Örneğin ’17-25 Aralık’tan sonra da FETÖ ile ilişkisi sürüyor olmak, FETÖ liderinin bulunduğu Pensilvanya’ya gitmiş olmak, Bank Asya’ya para yatırmış olmak’ gibi… Fettah Tamince’de bu kriterlerin neredeyse tümü vardı. 17-25’ten sonra Pensilvanya’ya gitti. 17-25’ten sonra Zaman gazetesinin hisselerini aldı. Buna dokunulmuyordu. Tam tersine AK Parti’nin protokol listesinde oturuyordu. Ben bunu söyleyip fotoğrafını gösterdiğim zaman önce bir sessizlik oldu. Şimdi Tamince’yle ilgili bir durum var. Dava açılması suretiyle gerçeklerin ortaya çıkmasını zorunlu kılan bir durum. Ama sorun sadece Fettah Tamince olayı değil. FETÖ borsası dolayısıyla İzmir’de öldürülen bir kişi var. Normalde Adalet Bakanlığı’nın o süreçten itibaren harekete geçmesi gerekiyordu.”

Benzer Haberler