Kılıçdaroğlu’ndan İBB açıklaması: Hesabını verecekler

7 Ocak 2022 Cuma

Kılıçdaroğlu’ndan İBB açıklaması: Hesabını verecekler

İBB’de başlatılan teftişle ilgili konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler” dedi.

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplu açılış ve temel atma töreninde konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da katıldığı törende Kılıçdaroğlu, İBB’ya açılan teftişe ve iddialara da yanıt verdi.

“NASIL GERİ ALINABİLİR DİYE ÖZEL ÇABA HARCAMIŞLARDI”

“İstanbul Belediye Başkanı’mıza yönelik haksız suçlamalar var” diyen Kılıçdaroğlu, “Bütün dünya bunların tamamının haksız olduğunu biliyor ama unuttukları bir şey var. Bu ülkenin insanının ferasetine güveniyorum. Bu ülkenin insanlarına güveniyorum. 13 bin küsur oy farkıyla alınmıştı İstanbul. O fark 800 bine çıktı. Nasıl geri alınabilir diye özel çabalar harcanmıştı. İnsanların vicdanında demokrasi vardır. Doğrunun arkasından koştuğumuz zaman bütün engeli aşarız” ifadelerini kullandı.

İBB’ye özel teftişin müfettişi AKP’li çıktı

“BELEDİYELERE ENGEL OLMAK HALKA ENGEL OLMAK DEMEKTİR”

Kılıçdaroğlu, “Hiçbir ayrım yapmadan, kişilerin inançları, kimlikleri, siyasal görüşleri, yaşam tarzları ayrımı yapmadan bütün İstanbul’u kucaklamak bizim görevimizdir. Ülkeyi nasıl daha sağlıklı, tutarlı, kararlı, itibarlı bir yönetime kavuşturacağımızı artık Mısır’daki sağır sultana bile duyuracağız. Onların görevi engel çıkarmak bizim görevimiz engelleri aşmak” diye konuştu.

“Buradan kısaca bir çağrı yapmak isterim” diyen Kılıçdaroğlu, “Engel çıkarmasınlar, engelleri aşarız. Gölge etmesinler, güneşi mutlaka doğururuz. Bizim belediye başkanlarımıza engel çıkaranlar şunu çok iyi bilmeli, karanlığın zifirîsindeyiz ama güneşin doğmasına çok yakınız. Engel çıkarmasınlar, bunun hesabını yeri ve zamanı gelince verecekler. Belediyelere engel olmak halka engel çıkarmak demektir” ifadelerini kullandı.

Soylu’dan ‘İBB’ye teftiş’e ilişkin açıklama!

İşte İBB’ye gönderilen müfettişlerin peşine düştüğü dosyalar

CHP’den belediyelerine 9 maddelik ‘polis baskını’ güncellemesi

Benzer Haberler