İzmir’de sağanak yağış: Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı su bastı

11 Mart 2021 Perşembe

İzmir’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan bir iş hanını su bastı.

İzmir’de sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağmur, kent genelinde yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar yağmur sularıyla doldu. Çankaya, Alsancak ve Basmane gibi merkezi semtlerdeki araç trafiğine sıkışıklıklar yaşandı.

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir iş hanını ise, yağmur suları nedeniyle su bastı. Han içindeki bazı işyerlerinde küçük çaplı maddi hasar meydana geldi.

“KEMERALTI’NIN ÇİLESİ BU”

Gelinlik satan Mevlüt Uygan ise şöyle konuştu:

“Yağış sabah daha fazlaydı, şimdi biraz kesildi. Kemeraltı’nda altyapı yetersizliği nedeniyle her yağmurda biz bu sorunu yaşıyoruz.Geçen yağmurda dükkana olduğu gibi su girmişti ve yaklaşık 100 gelinlik zarar görmüştü. Kemeraltı’nın uzun yıllardır çilesi bu. Biraz şiddetli yağmur yağdı mı hemen su basıyor. Yetkililere seslendik ve sesimizi duyurmaya çalıştık. Çözüm bulmaya çalışıyorlar ama yeterli olmuyor.. Altyapının komple değişmesi gerek. Değişmez ise, bu sorun uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor”

Benzer Haberler