Isparta’da çocuğunu su kaynatarak ısıtmaya çalışan anne: Hakkımı helal etmiyorum

7 Şubat 2022 Pazartesi

Isparta’daki elektrik kesintisi sırasında 2,5 yaşındaki çocuğunu ocakta su kaynatarak ısıtmaya çalışan Sevinç Özdemir Saraç, “Hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Isparta’daki dört günlük elektrik kesintisinde 2,5 yaşındaki çocuğuyla mağdur olan Sevinç Özdemir Saraç, sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, çocuğunu ısıtmak için ocakta kaynattığı suları göstererek, “2,5 yaşında bir çocuğum var ve yoğun kar yağışı nedeniyle elektrikler yok. Dolayısıyla da kombi çalışmıyor. Dört ocakta da su kaynıyor” dedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Isparta’da Sevinç Özdemir Saraç’ı ziyaret etti. Saraç, o gece yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“ŞANTİYEDE İNŞAAT İŞÇİSİ OLMAYI YEĞLERDİM”

“Dilerim ki hepimiz için bir tokat, bir ayma olmuştur. Benim 2,5 yaşında bir çocuğum var. 6 yıllık evliyim. Yoğun kar yağışı için Meteoroloji bangır bangır alarm verdi zaten. İnanılmaz bir kar yağışı vardı. Sonuca baktığımız zaman 40 santimlik karda boğulduk. 2,5 yaşındaki çocuğa ‘Üzerine şunu giy, bunu giy’, bir yere kadar söyleyebiliyorsunuz. Artık bir süre sonra yapabileceğiniz hiçbir şey yok. İnanın, bir şantiyede bir inşaat işçisi olmayı yeğlerdim o akşam. En azından bir varilde ateş yakıp ısınabilirdim. Benim evimde öyle bir şansım yok. Yalnızca doğal gaz ile ısınabiliyorum”

Isparta’da bir yurttaş donmamak için piknik tüpü ile su kaynattı

“Son çare ocağın üzerine dört tane tencereyi koyduk, o çamurlu sularımızı musluktan almak zorunda kaldık. Onlarla burayı ısıtalım, burada kalalım dedik. Doğal gazlı olduğu için ocaklarımız, kombilerimiz aslında çalışmadı. Çakmak ve kibrit yöntemiyle ocağımız devredeydi. Sosyal medyada bunu söyleyen insanlar var, bu videonun uydurma olduğunu. ‘Elektrik yokken ocağınızı nasıl yakıyorsunuz’ diye. Bizim doğal gazımız kesilmedi, elektriğimiz kesilince ısınma problemimiz vardı. Kombiler çalışmadı” dedi.

“SOĞUKTAN ÇOK AĞLADI”

“2,5 yaşında bir çocuk. Karanlıkta hiç kalmadı. Karanlıktan çok korktu. Biz, bunun için çocuğuma saatlerce elimizle tavşan ve atlar yaparak gölge oyunu oynadığımızı söyledik. Bir süre sonra uyku vakti gelince. Çocuk üşüyor ve giyinmek istemiyor. Tabii ki çok ağladı. Biz, bunu bir eğlence haline getiriyormuş gibi ayıcıklı sıcak su torbalarıyla filan olayı onun için, travma olmaması için süslemeye çalıştık.

Isparta Belediyesi CHP’li iki belediyenin yardım teklifini reddetmiş!

Benzer Haberler