HDP, sine-i millete dönmeyi tartışacak; Belediye ve Meclis’ten çekilmeyi konuşacakları tarih belli oldu

18 Kasım 2019 Pazartesi

HDP, sine-i millete dönmeyi tartışacak; Belediye ve Meclis’ten çekilmeyi konuşacakları tarih belli oldu

31 Mart’ta kazandığı belediyelerin 24’üne kayyum atanan Halkların Demokratik Partisi, belediyelerden ve Meclis’ten çekilmeyi tartışmak için toplanacak.

20 Kasım’da “sine-i millet” konusunda kararını vermek için toplanacağı öğrenilen HDP Genel Merkezi, Ankara’da gerçekleştirilecek toplantı sonrası kayyumlara ilişkin detaylı bir rapor yayımlayacak.

‘SİNE-İ MİLLETE DÖNÜP DÖNMEME KARARINI BELİRLEYECEĞİZ’

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, “Belediyelerden çekilmeyeceğiz şeklinde bir tavrımız yok, sine-i millete dönüp dönmeme kararını 20 Kasım’da gerçekleştireceğimiz toplantıda belirleyeceğiz” dedi.

Kubilay, “Arkadaşlarımız farklı farklı öneriler getirdiler. Bu önerilerden biri de sine-i millet. Sine-i millet önerisinin bizzat kendisi de demokratik ve meşru bir öneridir. Bütün önerileri bir havuzda derliyoruz. Toplantının katılımcıları arasında MYK üyelerimiz, PM üyelerimiz, milletvekillerimiz, eşbelediye başkanlarımız, belediye meclis üyeleri, genel sendikalar, demokratik kitle örgütleri sosyalist partiler, sivil toplum kuruluşları da olacak” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler