Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın evine polis baskını

22 Mayıs 2021 Cumartesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gazeteciler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmada Özışık kardeşlerin evine ve internet sitesinin ofisine polis baskını yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteciler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık hakkında ‘hakaret’, ‘iftira’ ve ‘örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım’dan suç duyurusunda bulunmuştu.

A Haber’in aktardığına göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusu sonrası başlatılan soruşturma Hadi ve Süleyman Özışık’ın evlerine polis baskın düzenledi. İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama gerçekleştirdi. Özışık kardeşlere ait iki bilgisayar ve iki cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu.

DHA’nın haberine göre ise, Hadi ve Süleyman Özışık’ın sahibi olduğu internet sitesinin ofisinde de arama yapıldı. Aramalar sonucu, dijital materyallere el konuldu. Aramalarda ele konulan dijital malzemelerin Ankara’ya gönderileceği öğrenildi. Çalışmaların tamamlandığı, iki isim hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.

PEKER HADİ ÖZIŞIK İLE OLAN GÖRÜŞMESİNİ YAYINLAMIŞTI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yaptığı açıklamada Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında bir gazetecinin aracılık yaptığını iddia etmişti. İddianın merkezinde yer alan Hadi Özışık yaptığı açıklamada, ” Soylu ile Peker arasında haber götürdüğüm yalandır. Böyle yapan şerefsizdir, haysiyetsizdir” ifadelerini kullanmıştı.

Konu üzerine Twitter hesabından Hadi Özışık ile yaptığı görüşmeyi paylaşan Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker, Hadi Özışık ile olan görüşmesini yayınlayarak “Kıymetli dostlarım, İnternethaber sitesinin sahibi olan Hadi Özışık – Süleyman Özışık kardeşler en yakınları olan Süleyman Soylu’yla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem” ifadelerini kullanmıştı.

TIKLAYIN – Aracı Hadi Özışık ‘zorunlu açıklama’ yaptı! Silip Soylu’dan özür dileyerek yeniden paylaştı

TIKLAYIN – Hadi Özışık ifşasının ardından Süleyman Soylu’dan ilk açıklama

TIKLAYIN – Sedat Peker, aracı Hadi Özışık’ı ifşa etti

TIKLAYIN – Soylu’dan Sedat Peker’e: Karısının iç çamaşırına sığınan acizler

TIKLAYIN – Süleyman Özışık’tan Türkiye gazetesi kararı: Onurum kabul etmiyor

TIKLAYIN – TGC, Hadi Özışık’ı üyelikten çıkardı

Benzer Haberler