Güngör Arslan cinayetinde 2 kişi adliyeye sevk edildi

24 Şubat 2022 Perşembe

Güngör Arslan cinayetinde 2 kişi adliyeye sevk edildi

İzmit’te Ses Kocaeli internet haber sitesi sahibi gazeteci Güngör Arslan’ı ofisinde tabancayla vurarak öldüren 21 yaşındaki Ramazan Özkan ve bir kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Ses gazetesinin sahibi ve yazı işleri müdürü Güngör Arslan’ı öldüren Ramazan Özkan ilk ifadesinde kendisini iki kişinin azmettirdiğini söylemişti.  Azmettirenlerin kendisine “Seni çok rahat ettireceğiz. Bir daha hiçbir sorun yaşamayacaksın. Ailen de bir sorun yaşamayacak” dediğini anlatan Özkan ve bir kişi adliyeye sevk edildi.

Polis ekipleri, Ramazan Ö.’nün ifadesi doğrultusunda operasyonlar düzenleyip gözaltılar yaptı.

Ramazan Özkan

OLAY ANINI ANLATTI

Özkan, azmettiricileri mahalleden tanıdığını, cinayetten bir gün önce Derince’de boş bir arazide atış talimi yaptıklarını söyledi. Atış taliminden bir gün sonra gazeteye gittiğini anlatan Ramazan Özkan, bir haberle ilgili Güngör Arslan’la görüşmek istediğini belirterek odasına girdiğini söyledi. Tartıştığı Arslan’ın ayağına 2 el ateş ettiğini ifade eden Özkan, Arslan’ın üzerine geldiğini düşünerek havaya 4-5 el ateş açtığını, o kurşunlardan birinin Arslan’a isabet etmiş olabileceğini iddia etti.

Fail ayrıca azmettirdiğini iddia ettiği iki kişinin kendisine “Öldüreceksin” demesine rağmen Arslan’ı öldürmek istemediğini savundu. Azmettiricilerin kendisine bir avukat da gönderdiğini söyleyen Özkan, “Ben sizin gönderdiğiniz avukatı istemiyorum” diyerek bunu reddettiğini anlattı.

Güngör Arslan’ı vuran kişinin fotoğrafı ortaya çıktı

 

 

Benzer Haberler