Florya’daki tokat krizinde yeni perde! İşte tüm yaşananlar…

14 Ekim 2020 Çarşamba

Florya’daki tokat krizinde yeni perde! İşte tüm yaşananlar…

Hürriyet gazetesi yazarı Tahir Kum, Galatasaray’ın Ümit Milli Takım’la oynadığı hazırlık maçında Marcao’nun Halil Dervişoğlu’na tokat attığını, görüntülerin de olduğunu ancak yayınlanmadığını savundu.

Galatasaray ile Ümit Milli Takımı hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanan maça Marcao-Halil Dervişoğlu arasında geçenler damga vurdu.

“Tokat attı” iddiaları sonrası Galatasaray’dan açıklama

MARCAO TOKAT ATTI

Galatasaraylı Marcao’nun maçın 70. dakikasında kendisine sert giren ve Brendford forması giyen Milli oyuncu Halil Dervişoğlu’na tokat attığı iddia edilmişti. Hürriyet yazarı Tahir Kum, olaya ait görüntülerin olduğunu ancak yayınlanmadığını öne sürdü.

Tahir Kum’un köşe yazısından ilgili kısım şöyle:

Halil Dervişoğlu serbest atış kullanmak için topu yere koyuyor, Marcao topa hamle yapıyor. Halil sağ eliyle Marcao’yu sert bir şekilde itiyor. Marcao da tokatla karşılık veriyor. Sendeleyen Halil, Marcao’nun üzerine giderken, G.Saraylı futbolcu ikinci kez vurmaya yelteniyor. Diğer oyuncular ve teknik heyet araya girip ayırmaya çalışıyor.

Milli maçı bile gölgede bıraktı” dersek belki abartmış oluruz ama şu Florya’daki tokat meselesi gündemi bir hayli meşgul etti. Malum severiz böyle polemikleri!.. Hem G.Saray’ın hem de Ümit Milli Takım’ın resmi ağızları “Kesinlikle tokat mokat yok” diyor. Var arkadaş, var. Bal gibi var. Buyurun bana bunun aksini ispatlayın. Elinizde iddiamızın aksini ispatlayabilecek argümanınız da var; eğer saha kenarında görev yapan analiz ekibi ve GS TV kameraları gökkuşağını görüntülemek için orada değillerse!

Galatasaray’da Marcao krizi… Yüzde 15’lik indirim moralleri bozdu

iSTEKSiZ ‘ÇAK’

Ümit Milli futbolcumuz Halil Dervişoğlu topu yere koyuyor, serbest atış kullanacak, Marcao topa hamle yapıyor. Halil sağ eliyle Marcao’yu sert bir şekilde itiyor. Marcao da milli oyuncumuza tokat atarak karşılık veriyor. Sendeleyen Halil, Sambacı’nın üzerine giderken Marcao 2. kez vurmaya yelteniyor. Bu defa kenardaki oyuncular, teknik heyet ve tercüman Mert Çetin araya girip kavgayı ayırmaya çalışıyor. Marcao zar zor zaptediliyor. Halil’in karşılık vermesi vs. 2-3 dakika süren kargaşanın ardından Belhanda iki futbolcuyu barıştırmaya çabalıyor. Gönülsüz de olsa iki oyuncu elleriyle ‘çak’ yapıyor.

TERİM ÇOK SİNİRLENİYOR

Maçın o anlarını aşırı yağmurdan dolayı tesislerin camından izleyen Fatih terim oyuncusuna sinirlenerek, Levent Şahin’den Marcao’yu çıkarmasını istiyor, oyuncusuna da “Out, out (dışarı)” diye öfkeyle çıkışarak. Hakem arkadaşımız da kırmızı kartlık bu hadiseyi sarı kartla geçiştiriyor. Ve raporunda da tokattan filan bahsetmiyor. Bahsetse MHK, “Kırmızı kart nerede?” diyecek. Her iki takımda da sinirler geriliyor, 10 dakika süren maç iki teknik heyetin ortak talebiyle sona erdiriliyor. Arkadaşlar bu bilgiler her iki cepheden teyit edilen bilgiler. Tabii enteresan olan; söylediklerini görüntülü bir şekilde ispatlama imkanı olan G.Saray’ın her ne hikmetse bu yola başvurmaması. Bu bile tokadın varlığının bir göstergesi açıkçası. Peki kulüp bu görüntüleri neden yayınlamaz? Bunun tek bir sebebi olabilir. O da; görüntülerin ortaya konmasıyla takımın bazı disiplin ihlalleriyle ve disiplin sevkiyle karşı karşıya kalma ihtimalinin bulunması.

Benzer Haberler