Fethullah Gülen’e şiir okuyan avukata AKP’den ödül!

21 Aralık 2020 Pazartesi

Fethullah Gülen’e şiir okuyan avukata AKP’den ödül!

Öğrencilik yıllarında Fethullah Gülen’e ağlayarak şiir okuyan avukat Mücteba Kılıç, AKP Siyaset Akademisi’ni bitirdikten sonra ‘Başarı Sertifikası’ ile ödüllendirildi.

 

Mücteba Kılıç, 2016’da “FETÖ” operasyonu kapsamında tutuklandı, örgüt üyeliğinden 26 ay hapis yattı. Yargılandığı davada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. 100’den fazla örgüt mensubunun ismini veren Kılıç tahliye edildi. AKP’nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi’ne Mücteba Kılıç da başvurdu. Müracaatı kabul edilen Kılıç, pandemi nedeniyle uzaktan ders aldı. Dersleri başarıyla verdiği için sertifika almaya hak kazandı.

AKP’nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi’ni bitiren Mücteba Kılıç, sevincini sosyal medya hesabından paylaşıp AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre Kılıç’a verilen ‘Başarı Sertifikası’nın altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın imzası yer aldı. Kılıç, kendisine verilen belgeyi sosyal medya hesabından şöyle açıkladı:

“FETÖ’yü ve dolayısıyla çöp kovasına isimsiz ihbar mektubu bırakıp beni ihbar eden, suyu bulandıran, tavşana kaç, tazıya tut diyen kumpasçı pislikleri rahatsız edecek birkaç müjde vermek istiyorum. Kullandığım antidepresan haplar işe yaradı. Bayılmalar sona erdi. 28 Aralık’ta kendimi yakma düşüncesi yok oldu. Çünkü bir üst düzey devlet büyüğünün danışmanı beni arayıp ‘geçmiş olsun, Allah şifa versin’ dedi.”

“BAYILMA NÖBETLERİM BİTTİ”
Kılıç, paylaşımını ‘teşekkür’ mesajıyla bitirdi ve şunları yazdı:

“Titreme nöbetleri bitti. Çünkü çok güzel bir haber aldım. Şimdi onu yazıyorum. Bayılma ve titreme nöbetlerim bitti. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı adıma düzenlenmiş Başarı Sertifikası aldım! @tcbestepe @RTErdogan @Akparti @avhamzadag teşekkür ederim. Allah bir kapı kaparsa bin kapı açar diyen Hz. Muhammed çok haklı! Habire bayılıp duruyorum herhalde ömrüm bitti derken, devletin elimden tutması neyle açıklanabilir ki!”

YETMEZ AMA EVETÇİ
Kamuoyu Kılıç’ı farklı özellikleri ile tanıyor. Kılıç, üniversite yıllarında Gülen cemaatine girdi. Bir toplantıda binlerce üniversite öğrencisinin içinde Gülen’in yanına çıkıp ağlayarak dakikalarca şiir okudu. 2010 yılındaki referandumunda ‘yetmez ama evet’ kampanyasına destek veren Mücteba Kılıç, Cemaat’in organize ettiği kumpas davalarında da Genç Siviller’in avukatlığını yaptı.

Benzer Haberler