Fenerbahçe’ye bir ret de Tahkim Kurulu’ndan

8 Mayıs 2021 Cumartesi

TFF Tahkim Kurulu, Fenerbahçe’nin Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı yönündeki başvurusuna TFF Yönetim Kurulu’nun verdiği ret kararına yaptığı itirazı geri çevirdi.

TFF Yönetim Kurulu, Fenerbahçe’nin Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı yönündeki başvurusunu reddetmişti. Fenerbahçe karara Tahkim Kurulu’na başvurarak itiraz etti. Sarı lacivertli kulübün başvurusuna bir ret de Tahkim Kurulu’ndan geldi.

TFF Tahkim Kurulu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin TFF Yönetim Kurulu’nun 07.05.2021 tarih ve 79 sayılı kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen 08.05.2021 Cumartesi günü saat 14:00’de video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin vekilleri Av. Alper Pirşen, Av. Uğur Oker’in ve Türkiye Futbol Federasyonu vekilleri Av. Hazer Akil, Av. Hakan Furkan Tarman’ın hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin itirazının reddine, oybirliği ile, gerekçeli kararın bilahare açıklanmasına karar verilmiştir.”

Alanyaspor başvurusu reddedildi… Fenerbahçe: Dehşete düştük

Benzer Haberler