Alanyaspor başvurusu reddedildi… Fenerbahçe: Dehşete düştük

7 Mayıs 2021 Cuma

Alanyaspor başvurusu reddedildi… Fenerbahçe: Dehşete düştük

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe’nin Aytemiz Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla karşılaşmanın tekrarına yönelik başvurusunu reddetti. Fenerbahçe’den “En kısa sürede Tahkim’den sonuç bekliyoruz” geldi.

TFF, Fenerbahçe’nin Aytemiz Alanyaspor maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla karşılaşmanın tekrarına yönelik başvurusunu karara bağladı. Başvuruyu reddeden TFF’den yapılan açıklamada, “İnceleme sonucunda söz konusu müsabakada kural hatası olmadığına karar verilmiştir” denildi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Riva’da yaptığı toplantıda Fenerbahçe A.Ş. Kulübü’nün 29.04.2021 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe A.Ş. müsabakasına ilişkin kural hatası itirazını değerlendirmiştir. Yapılan inceleme sonucunda söz konusu müsabakada kural hatası olmadığına karar verilmiştir.”

FENERBAHÇE BASIN SÖZCÜSÜ: GEREKÇEYİ OKUDUM, DEHŞETE DÜŞTÜM

Fenerbahçe Basın Sözcüsü Alper Pirşen, TFF’nin Alanyaspor için yaptıkları kural hatası başvurusunu reddetmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Pirşen, “Kararları görünce iyi bir gün geçiremiyoruz. Çok üzgün ve kızgınım. Kararın az önce gerekçesi geldi. İnceledik. Gün içerisinde Tahkim’e başvuracağız. En kısa sürede Tahkim’den sonuç bekliyoruz. TFF, kural hatalarında MHK’yi ofsayta düşürmemek için ne derlerse onu yapıyorlar. Bir tek Kasımpaşa – Beşiktaş maçında tersine çevirdiler. TFF tarihinde bunun dışında uygulama yok. MHK’nin gerekçesini okudum. Dehşete düştüm” ifadelerini kullandı.

“BU KARAR OFSAYT ÇİZGİSİYLE VERİLEMEZ”

Pirşen şöyle devam etti: ” ‘Konu oyuncunun ofsayt olup olmaması değil hakem yorumu devreye girer.’ demişler. Konu kuralın yanlış uygulanması. Bu karar ofsayt çizgisiyle verilemez. Konu açık ofsayt diyorlar. Tamam ofsayt ama kural başka. Hakem ve gözlemcilerin raporları sıkıntı çıkaracaksa hemen ek rapor düzenletiyorlar. Bu şekilde ayıp örtülmez. Kuralı hala bilmiyorsanız. Yazdığınız gerekçeler gülünç. Türk futbolunun bu noktası bilgisizlikten. Halimiz içler acısı

“F.BAHÇE’NİN PUANLARI GASP EDİLDİ”

Hakemlerimiz çok kötü. Kural eksikliği, kritik hatalar her türlü sıkıntılar her hafta oluyor. Lig’deki Samsunspor-İstanbulspor maçında yanlış oyuncuya kart gösterip kırmızı kartla oyundan atıyor. Ek raporla buradaki ayıbı örttüler. Ayıp. Böyle devam edecekse gelecek sezon yabancı hakem gelsin Fenerbahçe’nin bu sezon 15 puanı hakem kararlarıyla gasp edildi.

NE OLMUŞTU?

Sarı-lacivertli kulüp Alanya’daki Süper Lig mücadelesinin 27. dakikasında Fenerbahçeli futbolcu Valencia’ya ceza alanında yapılan hareket sonucu verilen penaltı kararının, Video Yardımcı Hakem (VAR) uyarısıyla penaltı pozisyonundan önce ofsayt olduğu gerekçesiyle iptalinde kural hatası yapıldığını savunarak TFF’ye itiraz etmişti.

Fenerbahçe, Alanyaspor maçının tekrar oynanması için başvuruya hazırlanıyor

Benzer Haberler