Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan flaş ‘teknik direktör’ açıklaması

15 Mayıs 2020 Cuma

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 3 farklı teknik direktör ile görüştüklerini belirterek, “Rekabetçi, gençleri kullanan, birden fazla oyun planı olan bir hoca istiyoruz” açıklamasında bulundu. Obradovic’in kontrat durumuna dair açıklamalarda bulunan Koç, “Hocamız Fenerbahçe’nin efsanesidir ve burada kalmak istediği sürece burası onun evidir” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gerçekleştirilen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu sonrasında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic’in kontrat durumuyla başlayan Ali Koç, sonrasında futbol takımında devam eden teknik direktör arayışlarına değindi.

“Zeljko Obradovic, Fenerbahçe’nin yaşayan efsanelerinden biridir” diyen Koç, “Geçtiğimiz sezon belki de en kolay Final Four’lardan biri olacak dedik. Ama eşi benzeri olmayan talihsiz sakatlıklar nedeniyle sezonu hiç arzu etmediğimiz, hiç de beklemediğimiz şekilde tamamladık. Muhteşem başlayan sezon, çok kötü şekilde bitti. Yeni sezon için hocamızın istekleri doğrultusunda transfer çalışmaları yaptık. Hatta hocamızın söylemine göre Fenerbahçe’de bulunduğu sezonlar içerisinde en iyi kadroyu kurduk. Ama önceki sezonların aksine sezon başlangıcımız kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde başladı. Bilhassa son saniyelerde aldığımız galibiyetler vs…” ifadelerini kullandı.

Koç, açıklamalarına şöyle devam etti: “Beklentilerimizin tam tersi oldu sezon başlangıcımız ama buna rağmen haftalar içinde biraz toparlanmaya başladık. Türkiye Kupası’nı aldık, EuroLeague’de Play-Off potasına girdik. Tam toparlanıyor derken ertelemeler geldi, iptaller geldi. Belki de biz bu sezon devam edebilseydi takvimler, kimsenin beklemediği şekilde noktalayabilirdik. Tarihe geçecek bir geri dönüş yapabilirdik. Belki de bu kadar kötü başlangıcın sonu çok farklı olabilirdi.”

“KALMAK İSTEDİĞİ SÜRECE BURASI ONUN EVİDİR”

Obradovic’in kontrat durumuna değinen Koç, “Kendisine de aktardığım gibi bize yaşattığı eşsiz zaferler doğrultusunda bizlerde ve camiada sonsuz kredisi olduğu yönündeydi… Hocamız Fenerbahçe’nin efsanesidir ve burada kalmak istediği sürece burası onun evidir. Bu düşüncelerde değişim olmamıştır ve bunlar da kendisine iletilmiştir” diye konuştu.

“Sezon içinde birkaç kere kontrat uzatma niyetimizi ilettik ama kendisi sezon sonunda gidişata göre değerlendirme yapmanın daha doğru olduğunu belirtti” diyen Koç, “EuroLeague’den ne karar çıkacağını bilmiyorum ama yaz aylarında oynanabileceğini tahmin etmiyorum. Kendisiyle ilerleyen günlerde oturup istişare edeceğiz ve belirttiğim gibi kalkmak istediği sürece burası onun evidir” dedi.

“BİRDEN FAZLA OYUN PLANI OLAN BİR HOCA İSTİYORUZ”

Futbol takımındaki teknik direktör arayışlarına ilişkin konuşan Koç, “Şu anda 3 farklı teknik direktör görüşüyoruz. Yerli ve yabancı. Türkiye’yi iyi bilen veya bu coğrafyayı iyi bile isimler; rekabetçi, gençleri kullanan, birden fazla oyun planı olan bir hoca istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bir hocayla anlaşıyorduk ama EURO 2020’nin ertelenmesi işi sekteye uğrattı” diyen Koç, şunları söyledi:

“Önümüzdeki sezonun planlarını yapıyoruz. Bu süreç bize zaman tanıdı. Transferde daha çok yerli piyasaya yöneliyoruz. İçinde bulunduğumuz sezonu kurtarmak için gelecek sezonu kaybetmek istemiyoruz. Transfer çalışmalarımızda FFP’den dolayı manevralarımız var. Bonservissiz ve kiralık oyuncuları ön plana çıkarıyoruz. Daha fazla yerli transfer piyasasına yöneliyoruz.”

Benzer Haberler