Feci kaza! Otomobil kaynar su havuzuna düştü… Haşlanarak öldüler

20 Kasım 2019 Çarşamba

Rusya’da meydana gelen olayda seyir halindeki otomobil, yolun çökmesi sonucu altta bulunan kaynar su havuzuna düştü. Feci kazada otomobildeki iki kişi haşlanarak can verdi.

 

Rusya’nın Penza kentinde inanılmaz bir olay yaşandı. Kentteki konutlara sıcak su dağıtan şebekenin caddeden geçen kolunun bulunduğu havuz alanında asfalt çöktü. Bu sırada yolda bulunan bir araç çökmenin etkisiyle kaynar su dolu havuza düştü. Araçta bulunan iki kişi kaynar suyun içinde feci şekilde haşlanarak hayatını kaybetti.

Etraftaki vatandaşlar durumu hemen yetkililere bildirdi ancak kimse 75 derece sıcaklığındaki suyun içindeki adamlara müdahale edemedi. Olayın ardından “ihmal sonucu ölüme neden olma” sebebiyle dava açıldığını belirten Rusya Araştırma Komitesi, konunun incelendiğini açıkladı.

Sıcak su sağlayan şirketin yetkilileri, sistemlerinde herhangi bir arıza görünmediğini daha önce de kontrollerin yapıldığını ifade etti. Yaşanan korkunç kaza nedeniyle bir süre bölgedeki evlere sıcak su verilemezken, hayatını kaybedenlerin 53 ve 49 yaşındaki iş arkadaşı iki erkek olduğu açıklandı.

Bir görgü tanığı, çukura düşen araçtan hemen önce bir şoförün yolun yırtılmaya başladığını fark ederek hızla uzaklaştığını söyledi. Aynı görgü tanığı çukura düşen aracın yaklaşık 5 saniye sabit durduktan sonra bir anda gözden kaybolduğunu ifade etti.

Benzer Haberler