Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a: Değişen tek şey senin patronun ve görevin

14 Ocak 2020 Salı

Fatih Altaylı’dan Ahmet Hakan’a: Değişen tek şey senin patronun ve görevin

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ilişkin yorumlarını eleştirerek, “İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin” dedi.

Demirtaş’ın Devran kitabının okuma tiyatrosuna HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Başak Demirtaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu gibi isimlerin katılması üzerine eleştirilerde bulunan Hakan’a Altaylı bugünkü köşesinde yanıt verdi.

PTT’den Selahattin Demirtaş hamlesi

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Hürriyet yazarı arkadaşımız, CHP ve İmamoğlu’nu ‘terör bağlantılı’ göstermek için ince ince ‘dostane’ yorumlar yapıyor.

CHP yöneticilerinin eşleri ve kadın CHP yöneticileri Demirtaş’ın metinlerinden oluşan bir tiyatro oyununu izlemeye gitmişler.

Burada maksat belli.

‘CHP terör ile arasına mesafe falan koymuyor’ diyor ama bunu ‘sinsi’ bir çakallıkla, moda tabiriyle ‘sübliminal’ bir biçimde hallediyor.

İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o.

Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin.”

Yazının tamamı için tıklayın

Benzer Haberler