Evli olduğu kadını öldüren erkeğe indirimsiz ceza!

26 Şubat 2021 Cuma

Evli olduğu kadını öldüren erkeğe indirimsiz ceza!

İzmir’de evli olduğu Sibel Akçalı’yı bıçaklayarak öldüren Kenan Akçalı, indirimsiz ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir’in Konak ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Kenan Akçalı, 25 Nisan 2019’da, tartıştığı Sibel Akçalı’yı mutfaktan aldığı bıçakla ağır yaraladı. Çiftin evde bulunan kızları G.A.’nın çığlıklarını duyan bina sakinleri, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Sibel Akçalı, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, Kenan Akçalı’yı yakalayarak, gözaltına aldı.

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan çiftin kızı G.A., babasının, telefonla oyun oynayan annesini, başka bir erkekle mesajlaştığını söylerek bıçakladığını anlattı.

Sevk edildiği adliyede tutuklanan koca hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı.

“AMACIM KIZIMI KORKUTMAKTI EŞİMİ ÖLDÜRMEK DEĞİLDİ”

İzmir 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamanın bugünkü karar duruşmasına tutuklu sanık Kenan Akçalı, SEGBİS ile katıldı. Duruşmada son savunması sorulan Kenan Akçalı, şunları söyledi:

“Ben bilerek kimseye, hiçbir canlıya zarar vermem. Bu benim yapıma uygun değil. Eşimi çok seviyorum. Son nefesime kadar da çok seveceğim. İnsanın eşini sevmesi, kıskanması suç ise ben suç işliyorum. Eşime tek tokat atmış biri değilim. Olay günü eşime mesaj geldi. Bunun üzerine tartıştık. Kızım, telefonu alarak kırdı ve odasına girip, kapıyı kilitledi. Sinirlenip, bıçağı aldım. Benim amacım kızımı, korkutmaktı. Eşimin ailesinden af diliyorum. Ben masumum”

İNDİRİMSİZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Mahkeme heyeti, sanık Kenan Akçalı’ya indirim uygulamadan ‘kasten öldürme’ suçundan ‘ağırlaştırılmış müebbet’ hapis cezası verdi.

Benzer Haberler