Ümit Özdağ’dan Ahmet Davutoğlu’na çağrı! ‘Neden insan içine çıkamaz?’

24 Ağustos 2019 Cumartesi

Ümit Özdağ’dan Ahmet Davutoğlu’na çağrı! ‘Neden insan içine çıkamaz?’

Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz” diyerek 7 Haziran-1 Kasım sürecini hatırlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik İYİ Partili Ümit Özdağ’dan ‘açıkla’ çağrısı yaptı.

“Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz” diyerek 7 Haziran-1 Kasım sürecini hatırlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik ‘açıkla’ çağrıları yapıldı.

Suruç Aileleri #DavutoğluAçıkla dedi: ‘Katliam siyasetinin defterleri açılmalı’

İYİ Partili Ümit Özdağ Davutoğlu’nun dün gittiği Sakarya’da “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Neden mi? Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” ifadelerine ‘açıkla’ çağrısı yaptı.

Özdağ: Kim ne yaptı? Neden insan içine çıkamaz? İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ “Davutoğlu ne diyor? Anılan dönemde kendisi başbakandı. Ne oldu ise sorumluluğu paylaşıyordu. Ne oldu sayın Davutoğlu? Kim ne yaptı? Neden insan içine çıkamaz? Tarihin yazmasını beklemeyelim. Siz söyleyin” açıklamalarında bulundu.RTÜK Üyesi FARUK Bildirici de Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Davutoğlu ne biliyorsa hiç beklemeden açıklamalı. Aksi halde sözleri politik atraksiyondan öteye gitmez. Hem gerçeği saklamak da suçtur. 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönemde Bombalar patladı, insanlar öldü, korku toplumu olduk o günlerde. Unutmadık…” ifadelerini kullandı

Davutoğlu Erdoğan’a meydan okudu: Terör dosyaları açılırsa bazıları insan içine çıkamaz

Benzer Haberler