Erdoğan: Meclis’te hiç kimsenin 15 Temmuz’u önemsizleştirmeye hakkı yok

15 Temmuz 2021 Perşembe

Erdoğan: Meclis’te hiç kimsenin 15 Temmuz’u önemsizleştirmeye hakkı yok

TBMM’deki 15 Temmuz Programı’nda konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur” dedi.

FETÖ’nün 2016’da kalkıştığı kanlı darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. 251 kişiyi şehit olduğu ve halkın direnişiyle durdurulan darbe girişimi, 15 Temmuz’un yıl dönümünde etkinliklerle anılıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, TBMM’deki 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı’nda konuştu. Erdoğan, “Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur” dedi.

”Bu millet Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir” diyen Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıkları şöyle:

”Sözlerimin hemen başında ülkemizin bekası uğrunda can veren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne ezanına bayrağına devletine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Fedakarlıkları ile o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. O gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz.

15 Temmuz milletin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır. Bu millet Türkiye’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz destanı hepimizin ortak gurur kaynağıdır. 15 Temmuz şehitleri batıla, zalime ve küfre karşı yürütülen hak mücadelesinin günümüzdeki temsilcileridir.”

Nihal Olçok: 15 Temmuz’u çözerseniz geriye dönük 10 yılı çözersiniz

Benzer Haberler