Yandaşa ödül! AKP’li Melih Bulu, Boğaziçi’ne rektör olarak atandı

2 Ocak 2021 Cumartesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesine, AKP’den İstanbul 1. bölge milletvekili aday adayı olan Melih Bulu Rektör olarak atandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamalar bugünkü 31352 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince yapılan atamalarda 5 üniversitede yeni rektörler görev başına getirildi.

Yayımlanan karara göre, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Melih Bulu, Beykoz Üniversitesi Rektörlüğü’ne Mehmet Durman, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Çağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Ünal Ay atandı.

AKP’de birçok görevler üstlenen ve son olarak İstanbul 1’inci Bölge’den milletvekili aday adayı olan Melih Bulu, açıklanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Boğaziçi Üniveristesi’ne rektör yapıldı.

“KAYYUM OLARAK ATANDI”

Söz konusu atamaya tepki gösteren öğrenciler, “Demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz” dedi. Boğaziçi Dayanışması tarafından gösterilen tepkide şu ifadeler kullanıldı:

“Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle okulumuza Melih Bulu’nun kayyum olarak atandığını öğrendik. Boğaziçi öğrencileri olarak demokratik süreçleri tanımadan atanan yandaş rektörleri kabul etmiyoruz. Melih Bulu bizim rektörümüz değildir!”

Boğaziçi öğrencileriyle dayanışma gösteren ODTÜ’lü öğrenciler de atamaya tepki gösterdi. ODTÜ Savunulmalıdır hesabından yapılan açıklamada, şunlar denildi:

“Boğaziçi üniversitesi’ne daha önce AKP’den milletvekili adayı olan Mehmet Bulu isimli kişi kayyum rektör olarak atandı. Üniversiteler bu ülkenin toplum refahı ve yarınları için bilim üretir, siz iktidarda kalın diye değil. “

 

“AKADEMİK KARİYERİNİ AKP TEŞKİLETINDA TAMAMLADI”

 

Eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ise Melih Bulu’nun rektör olarak atanması hakkında yaptığı paylaşımda, “Akademik kariyerini AKP teşkilatında başarıyla tamamlayan Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesine “rektör” olarak atandı.

2002, AKP Sarıyer ilçe kurucusu
2007, AKP İstanbul İl Bşk. Yardımcılığı
2009, AKP Ataşehir Belediye Bşk. aday adayı
2015, AKP İstanbul 1.Bölge Mv. aday adayı” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

“ELE GEÇİRECEK BAŞKA NERESİ KALDI”

Gazeteci Yazgülü Aldoğan, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmasına “Ele geçirilecek başka neresi kaldı? Akp nin liyakattan anladığı bu! Bendensin” sözleriyle tepki gösterdi.

 

 

 

Benzer Haberler