Engelli yurttaşa ‘yolu kapattın’ dayağı!

15 Ekim 2021 Cuma

Samsun’da engelli yurttaş Mühah Fadullah, A.K. isimli sürücünün otomobiliyle çarpıştı. A.K., Fadullah ve arkadaşını ‘yolu kapattıkları’ gerekçesiyle darp etti. Polis, sürücü A.K. ile arkadaşını gözaltına aldı.

Samsun’un İlkadım ilçesinde sürücü A.K., Akülü tekerlekli sandalyesi ile tek şeritli yolda giden Iraklı Mühah Fadullah’a çarptı. A.K. ve arkadaşı M.C.Ş., Fadullah ile arkadaşı Y.A.H.’yi ‘yolu kapattın’ diyerek darp etti. Sürücü ve arkadaşı otomobille olay yerinden ayrıldı. Engelli genç ve arkadaşı da yüzüne aldıkları yumruk darbeleriyle yaralandı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Çevredekilerin ihbarı üzerine, bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince yaralılara olay yerinde müdahale edildi. Polis, sürücü A.K. ve otomobilde bulunan M.C.Ş.’yi gözaltına aldı. İfadeleri alınan 2 kişi, serbest bırakıldı. Sürücünün engelli genç ve arkadaşını darp ettiği anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“ENGELLİ KİŞİYİ DARP ETTİLER”

Olay sırasında sokakta olan esnaftan Secat Tuhta, “Biz kalabalık oluştuğunu gördük. Olay yerine baktığımızda bağrışmalar ve tehditler vardı. Olayın öncesi var sanırım, yolun başından beri bir tartışma oluyor. Araçtan inen bir kişi, engelli aracındaki kişiyi darbetti” dedi.

750 engelli öğretmen ataması için takvim belirlendi

Benzer Haberler