Ebeveynlere Squid Game uyarısı: Çocuklarınıza izletmeyin

10 Ekim 2021 Pazar

Ebeveynlere Squid Game uyarısı: Çocuklarınıza izletmeyin

Netflix’in popüler dizisi Squid Game tüm dünyada izlenme rekorları kırarken, yetkililerden uyarı geldi. Ebeveynlere dizinin çocuklara izletilmemesi gerektiğini hatırlatan yetkililer, “Küçük çocuklar dizideki tehlikeleri sahneleri yeniden canlandırıyor” dedi.

İzlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı Squid Game dizisi için dünyanın farklı yerlerinden ebeveynlere önemli uyarılar geldi. Belçika’da bir okulda öğrencilerin Squid Game’den esinlenerek oyunlar oynaması üzerine okul yönetimi endişelerini dile getirdi. Erquelinnes Béguinage Hainau isimli okulda çocukların dizideki oyunları taklit ettiği, kaybedenlerin ise dövüldüğü belirtildi.

Okul yönetimi velilere uyarılarda bulunarak, 18 yaş sınırlaması konulan dizinin çocuklar tarafından izlenmemesi gerektiği vurgulandı. Okul tarafından yapılan açıklamada, “Bu sağlıksız ve tehlikeli oyunu durdurmak için öğrencileri dikkatle izliyoruz! Çocuklarınızı bunun neden olabileceği sonuçlardan haberdar etmek için desteğinize ve işbirliğinize güveniyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Benzer bir haber İngiltere’den de geldi. İngiltere’nin Kent Bölgesi’ndeki Sandown Okulu’nda çevrimiçi yayınların çocuklara yönelik zararları hakkında eğitim verilmeye başlandı. Okul yönetimi, bundan yola çıkarak ek ders koyduklarını belirtirken, dizinin her yaş grubuna uygun olmamasıyla ilgili ebeveynlere mektup gönderdiklerini de ifade etti.

Squid Game dizisi Vans ayakkabı satışlarını patlatmış

Benzer Haberler