Denizli’de bir sokak köpeği cinsel saldırıya uğradı

7 Şubat 2022 Pazartesi

Denizli’de bir sokak köpeği cinsel saldırıya uğradı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bir sokak köpeğinin, kimliği belirsiz kişinin cinsel saldırısına uğradığı iddia edildi. Soruşturma başlatan polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

İstiklal Mahallesi’nde 3 Şubat günü bir hayvansever tarafından bulunan ve anüsünden kan geldiği belirlenen sokak köpeği Veteriner Gözde Ak’a götürüldü. Ak, sağlık kontrolü sonrası köpeğe cinsel saldırıda bulunduğunu belirledi.

CİNSEL SALDIRI TESPİT EDİLDİ

Bunun üzerine Pamukkale İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekiplerine bilgi verildi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gelen başka bir veteriner de köpeğin cinsel saldırıya maruz kaldığını tespit etti.
Veteriner Gözde Ak, köpeğin getirildiğinde anüs bölgesinde kanama, şişlik ve ciddi hasar olduğunu belirterek, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gelen veterinerin de cinsel saldırıyı tespit ettiğini söyledi.

POLİS SORUŞTURMA BAŞLATTI

Veteriner Ak’ın hazırladığı saldırı raporu doğrultusunda polis soruşturma başlattı. Köpek ise tedavisinin ardından Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’ne götürüldü.

Destici’nin makam aracının çarptığı köpek hayatını kaybetti!

Benzer Haberler