Çizer Hicabi Demirci karikatürleri sebebiyle tehdit edildi

24 Haziran 2022 Cuma

Sözcü gazetesinde grafik servisinde çalışan dünyaca tanınan çizer Hicabi Demirci, karikatürleri sebebiyle tehdit edildi. Demirci’nin Instagram hesabı askıya alındı.

Ulusal ve uluslararası 110 ödüle sahip olan Sözcü gazetesi grafik servisinde görev yapan çizer Hicabi Demirci sosyal medya hesabı üzerinden tehdit edildi.

“SONUÇLARINA KATLANMAK ZORUNDA KALACAĞIM SÖYLENDİ”

Sözcü’nün haberine göre; kişileri hedef almadan ülkedeki güncel olayları konu edinen karikatürler çizdiğini ve Instagram hesabından paylaştığını belirten Demirci,

“Son karikatürlerim orman yangınlarıyla ilgili. Bu paylaşımlarım rahatsızlık yarattı sanırım. Ondan önce de tarikat yurtlarında çocuklara yönelik tacize ilişkin karikatürümden çok tehdit aldım. (Sosyal medyadan yorum yapanlar) Paylaşımı kaldırmamı istediler.

Yoruma, Diyanet İşleri Başkanı’nı, Emine Erdoğan’ı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek şikayet ettiler.

Direkt Mesaj’dan da tehdit mesajları aldım. Karikatürü derhal kaldırmam gerektiğini, yoksa sonuçlarına katlanmak zorunda kalacağımı söylediler” dedi.

“4 SAAT SONRA HESABIM ASKIYA ALINDI”

Marmaris yangınıyla ilgili bu sabah yaptığı karikatür paylaşımından 4 saat sonra hesabının askıya alındığını belirten Demirci, “Herhangi bir açıklama da gelmedi, sadece ‘hesabınız askıya alınmıştır’ denildi” ifadelerini kullandı.

 

Bülent Çelik’ten TELE1 karikatürü: Hala kayıtta mı?

Benzer Haberler