CHP’li Tutdere’den şeker krizi yorumu: Kılıçdaroğlu uyarmıştı!

17 Kasım 2021 Çarşamba

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, şeker fabrikalarının özelleştirilmesine değinerek yaşanan şeker krizini eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını hatırlatan Tutdere, “Şekerin de tadını kaçırdınız” dedi.

CHP’li Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kuruu’nda konuştu. Şekere yapılan yüzde 25’lik zammı eleştiren Tutdere şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı uyarıları hatırlattı. Tutdere,“Sayın Genel Başkanımız şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde Anadolu’da yaptığı mitinglerde ‘Şeker vatandır, satılamaz!’ diyerek iktidarınızı uyarmıştı. Ancak her zamanki gibi dinlemediniz, halkın fabrikalarını, şeker fabrikalarını bir bir sattınız. Ne oldu şimdi?” dedi.

Tutdere şöyle konuştu:

“Değerli milletvekilleri, ülkemizin ekonomik olarak içerisinde bulunduğu durum ve vatandaşlarımızın zamlar nedeniyle yaşadığı mağduriyetler Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki tarihlerde yaptığı uyarılarının haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Sayın Genel Başkanımız şeker fabrikalarının özelleştirilmesi sürecinde Anadolu’da yaptığı mitinglerde ‘Şeker vatandır, satılamaz!’ diyerek iktidarınızı uyarmıştı. Ancak her zamanki gibi dinlemediniz, halkın fabrikalarını, şeker fabrikalarını bir bir sattınız. Ne oldu şimdi? Vatandaş rafta şeker bulamıyor, sanayici şeker bulamıyor, fahiş fiyatlara bir de yüzde 25 zam yaptınız. Aşağı zam, yukarı zam; zamlarla halkımızın hayatının tadını kaçırdığınız, bu yetmedi şekerin de tadını kaçırdınız. Sizler tarihe, şekerin ve hayatın tadını kaçıran iktidar olarak geçtiniz, tebrik ediyorum. Buradan Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyorum. Madem ekonominin kitabını yazdınız, durdurun zamları milletimiz rahat etsin diyorum.”

Şekere de zam geldi!

Benzer Haberler