Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

CHP’li Özel’den TELE1 ve Halk TV’nin karartılmasına tepki: Vatandaşın iradesine ipotek

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk Tv ve Tele1 televizyonun 5 gün süreyle ekranının karartılması kararını, “vatandaşın parmağının ucundaki iradeye bile ipotek koymak” olarak niteledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk Tv ve Tele1 televizyonun 5 gün ekranının karartılması kararıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e tepki gösterdi. Özel, “karar, vatandaşın parmağının ucundaki iradeye bile ipotek koymak demektir” dedi.

RTÜK’ten TELE1’e ağır Abdülhamit sansürü: 5 gün ekran karartma cezası

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Küfür, hakaret, şantaj yok. Yayın yapıyor, haber yapıyor. Efendim sen Halk TV’yi açarsan simsiyah ekran göreceksin. Sebep, reis öyle istiyor. Sebep, Recep Tayyip Erdoğan öyle istiyor. Rahatsız olmuş beyefendi. Fahrettin Altun, daha önce de dedik Altun makas. Kendisiyle ilgili küçük bir eleştiriyi Anadolu Ajansı’na geçirtmeyen Altun makas. Sansürcü Fahrettin. Pergolacı Fahrettin. Kendi Pergolasi haber yapıldı diye televizyonlara, gazetelere sansür koyan Fahrettin” diye konuştu.

Tele1 TV ve Halk TV’ye ekran karartma cezasına tepki yağıyor

CHP’li Özel, şunları söyledi:

“DEMOKRASİNİN D’Sİ KALMADI

Halkbank Yönetim Kurulu Üyeliğine Ebubekir Şahin şöyle başvurdu. İş başvurusu yaptı iki hafta önce. Ne dedi, ‘Cumhurbaşkanımızın sözleri, talepleri emirdir’ dedi. Bu başvuru Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirildi ve Halkbank’a atandı. Ön ödemesi yapılan işin bu hafta karşılığı alındı. Halkbank’a atanan Ebubekir Şahin Halk Tv’yi kapatmak üzere harekete geçti, Tele1’i susturmak için harekete geçti. 2020 yılında adına Demokrasi denen ama artık Demokrasinin D’sinin kalmadığı bu ülkede sadece muhalif yayın yapıyorlar diye televizyon kanalları kapatılmaya çalışılıyor. Halk Tv’nin kapatılması demek, Tele1’nin kapatılması demek halkın haber alma hakkının ve muhalif medyanın iktidar eliyle susturulması demektir.

BARDAĞI TAŞIRMAYIN

Buna izin vermeyiz. Buna kalkışmayın. Bardağı taşıran son damla olacak. Şimdiden söylüyoruz bardağı taşırmayın. Bu insanların elinde kumandası var. Beğenmiyorsa başka kanal ister. . O kumandaya bastığında Halk TV’nin, Tele1’nin ekranın kararması, vatandaşın parmağının ucundaki iradeye bile ipotek koymak demektir. Sana ne kimi izleyeceğinden. Beğenmeyen izlemez, beğenmiyorsan izleme!

SANSÜRCÜ FAHRETTİN

Küfür yok, hakaret yok, şantaj yok. Yayın yapıyor haber yapıyor. Efendim sen Halk TV açardan simsiyah ekran göreceksin. Sebep reis öyle istiyor. Sebep, Recep Tayyip Erdoğan öyle istiyor. Rahatsız olmuş beyefendi. Fahrettin Altun, daha öncede dedik Altun makas. Kendisiyle ilgili küçük bir eleştiriyi Anadolu Ajansına geçirtmeyen Altun makas. Sansürcü Fahrettin. Pergolacı Fahrettin. Kendi Pergolasi haber yapıldı diye televizyonlara, gazetelere sansür koyan Fahrettin.

Yaptığı iş Almanya’nın yürüttüğü sürece çok benzerdir. Taklitleri Goebbels taklitleridir. Ama bu kadarına zaman zaman Goebbels bile teşebbüs edememiştir. Ve Fahrettin Altun’un bu medya üzerindeki bu saldırgan, bu baskıcı, bu karartıcı, tutumu Adalet ve Kalkınma Partisine hayır değil, Adalet ve Kalkınma Partisi daha da yerin dibine batırmaktadır. ”

Murat Ağırel’den TELE1 ve Halk TV mesajı: Susmayın, korkmayın

Savunma Mitingi’ne ‘yasak’ bahanesine Ankara Barosundan ilk tepki

Hakaretler havada uçtu! Metroda maske kavgası

loading...