CHP’li Özel: Soylu, anketine güveniyorsa hodri meydan

4 Kasım 2021 Perşembe

CHP’li Özel: Soylu, anketine güveniyorsa hodri meydan

Batman’da konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Süleyman Soylu anketine güveniyorsa, hodri meydan” dedi, erken seçim çağrısı yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Batman’da esnafı ziyaret etti, Batman Üniversitesi Merkez Kampusu’nda öğrenci kulüplerinin stantlarını gezdi. Daha sonra CHP il binasına geçen Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dile getirdiği ve AKP’yi CHP’nin 15.5 puan önünde gösteren anketi hatırlatarak, erken seçim çağrısında bulundu.

Özel, “Erken seçim ne zaman? Biz dünden razıyız ama erken seçim ne zamanı cevaplamaktan yorulduk. İktidar korktuğu için erken seçim yapamaz. Süleyman Soylu kendi güvendiği ankete güveniyorsa hodri meydan. Erken seçim olsun, yapamaz. Yalanın buçuklusunu söylesem inanıyorlar demiş Süleyman Soylu, yüzde 15,5 öndeyiz diyor, anketi gösteremiyor. Dün de çağrıda bulunduk. Çıkar, anketi göster. Kim yapmış, nerede yapmış, kaç kişiyle yapmış, ne sonuç çıkmış?” ifadesini kullandı.

“KOY SANDIĞI ÇIK KARŞIMIZA”

“Süleyman Soylu benim gördüğüm bir anket, diyor” diyen Özel, şöyle devam etti: “Hadi yiğitsen açıkla, yüzde 15,5 şimdi yalandan bir anket yapmaya başlar. Bütün anketlerde aksineyken yalanın buçuklusunu söyleyeyim diyen, ‘inanan olur’ diye söyleyen Süleyman Soylu, varsa cesaretin hani çok üst perdeden konuşuyorsun ya herkesi tehdit ediyorsun ya hadi bakalım koy sandığı çık karşımıza. Geçen sene bütçede ‘Ohh oh’ yapıyordun ya şimdi sana ohh muhalefete düşüyorsun ohh, iktidarı kaybediyorsun ohh, herkes rahat nefes alacak Süleyman Soylu.”

“ARTIK BATMAN, MUŞ MİLLETVEKİLİNİ YANIMIZA OTURTMAMIZ GEREKİR”

Özel, Batman’da olmaktan mutlu olduklarını, Diyarbakır, Batman ve Muş, üç ilde de CHP olarak büyük bir ilgi gördüklerini söyledi: “Önümüzdeki seçimden hemen sonra ben buralarda olurum. Artık yanımıza Batman milletvekili, Muş milletvekili yanımıza oturtmak gerekir. Bölgede gördüğümüz destekten memnuniyet duyuyoruz. Bu desteğin CHP’ye oya dönüşmesini büyük bir umutla bekliyoruz. Anketlere son seçime göre 10 kat oy artışımız görünüyor. 1,5 aldığımız yerde yüzde 15, iki aldığımız yerde yüzde 20 gözüküyor. Bu artışı sürdüreceğiz, sizler birlikte olmaya devam edeceğiz. Bölgenin insanı uzun süre ihmal edildi. Bu iktidarın son döneminde özelikle hem psikolojik olarak hem kötü muamele rağmen bölge insanına yapılan psikolojik işkenceden artık kurtaracağız.”

Soylu: CHP, ister çatla ister patla!

Benzer Haberler