Çeşme’de yılbaşı yoğunluğu: Oteller yüzde 100 doldu

30 Aralık 2021 Perşembe

Yılbaşına 48 saatten az zaman kala, kutlamalar dolayısıyla yurt genelindeki turizm merkezleri hareketlenirken ünlü tatil merkezi Çeşme’deki oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

İzmir’in Çeşme ilçesindeki 5 yıldızlı turistik oteller, Yılbaşı nedeniyle son hazırlıklarını tamamladı. Oteller, yeni yıla özel çok sayıda etkinliği planlamasını yaptı. Oteller, misafirlerin keyifli bir yılbaşı gecesi geçirmesi için her ayrıntıyı düşünürken, ünlü tatil merkezindeki oteller şimdiden yüzde 100 doldu.

“5 YILDIZLI OTELLERİMİZDE ÇOK GÜZEL PROGRAMLARIMIZ VAR”

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı Gökçe Kesikçiler Buğday, Çeşme’deki otellerin yılbaşı hazırlıklarını tamamladığını belirterek, “Şimdi misafirlerimizi bekliyoruz. Bu sene de 5 yıldızlı otellerimizde çok güzel programlarımız var. Çeşme ve Alaçatı’daki butik otellerimizin de yılbaşını yoğun geçireceklerini tahmin ediyorum. Bizim otelimizde doluluğumuz yüzde 90’larda. Yılbaşı akşamı keyifli bir gala programı gerçekleştireceğiz” dedi.

“YURT DIŞINDAN YOĞUN MİSAFİR BEKLİYORUZ”

2022 sezonu için yapılan erken rezervasyonların sezonun iyi gideceğinin göstergesi olduğunu ifade eden ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı Buğday, “Yılbaşının hemen ertesinde de yeni sezonun hazırlıkları devam edecek. Yeni sezonda yurt dışından; Belçika, Almanya, Hollanda, Ukrayna’dan özellikle yoğun misafir bekliyoruz. Umudumuz, 2022’nin geçen yıllardan daha iyi olması. İzmir’e direkt uçuşların artması da bunda etken olacak. İç pazarda zaten yoğun geçen turizmi, yeni sezonda dış turizmle de yoğun bir şekilde taçlandırmayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kriz bitti! İbo Show’un merakla beklenen yılbaşı konukları belli oldu

Benzer Haberler