Çay içerek maaş alacak elemanlar aranıyor

4 Kasım 2021 Perşembe

Britanya’da bir çay şirketinin verdiği iş ilanı dikkat çekti. Şirket, günde 300 bardağa yakın çay içecek iki eleman aradığını duyurdu.

Britanya’da bir çay şirketi tadım ekibine katılıp günde 300’e yakın farklı çay içecek iki eleman arıyor. Tetley’de Çay Alıcısı olarak çalışan Lucy Urwin, “Kariyerime 7 yıl önce Mezun Çay Alıcısı olarak başladım ve şimdi yılda milyonlarca dolarlık harcamadan sorumlu olan Afrika satın alım bölümünü yönetiyorum” diye konuştu.

300’E YAKIN FARKLI ÇAYLAR İÇİLECEK

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Tetley tadım ekibine katılacak iki çay meraklısı arıyor. Başarılı adayların günde 300’e yakın farklı çayı tatması bekleniyor. Britanyalı çay şirketi, “mezun çay alıcıları” olarak seçilen kişilerin, “çayın gizli lügatını öğrenebilmeleri” için farklı çayları tatmak üzere dünyanın dört bir yanına gönderileceğini belirtti.

Görev başlangıçta önemli miktarda eğitim içerecek ve adaylara “çay üretim süreci hakkındaki bilgilerini pekiştirme” fırsatı sunacak. Tetley’in sözcüsü, “Bu, çok az kişinin var olduğunu bildiği rüya gibi bir iş” dedi.

Benzer Haberler