Aziz Yıldırım’dan Deniz Akkaya hamlesi

25 Ağustos 2021 Çarşamba

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da Selin Ciğerci ile aralarındaki davada hakkında verilen 3 aylık tedbir kararını ihlal eden ve 3 günlük hapis cezası için hapishaneye giren Deniz Akkaya hakkında şikayetçi oldu.

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programına konuk olarak katılan Deniz Akkaya, son dönemde sık sık magazin haberlerine konu olan Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşlerle ilgili iddialarda bulunmuştu. Akkaya, Candan’ın Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’la birlikte olduğunu ima etti. Bu iddiaların ardından Aziz Yıldırım, avukatı aracılığıyla Akkaya’dan şikayetçi oldu. Savcılığa iletilen şikayet dilekçesinde şüpheli Akkaya ve program yorumcularının kişilerin anayasal olarak koruma altına alınan özel hayatlarını dikkate almadan onur ve şereflerini rencide edecek şekilde kahkahalar eşliğinde ifade ettikleri söylendi.

Sabah’ta yer alan habere göre; Deniz Akkaya’nın Aziz Yıldırım’la ilgili beyanlarının yalan olduğunun belirtildiği dilekçede, Akkaya’nın Yıldırım’ın özel hayatına, onur, şeref ve saygınlığına, aile birliğine ağır ve haksız bir saldırı gerçekleştirdiği kaydedildi. Aynı zamanda dilekçede, Akkaya’nın iddiaları sonrası Yıldırım’ın toplum önünde olumsuz ve haksız bir imajının oluştuğu, şikayete konu açıklamaların sosyal medyada hızla yayılmasından dolayı Türkiye’de geniş kitlelerce bu durumun duyulduğu ve Yıldırım’ın mağduriyetinin arttığı anlatıldı.

Şikayete konu sözlerin ‘ifade özgürlüğü’ adı altında değerlendirilemeyeceğinin açıklandığı dilekçede, “Şüpheli bu eylemini ulusal çapta yayın yapan bir televizyon kanalında yapmak suretiyle de hakaret suçunun nitelikli halini işlemiştir. Bireylerin kişilik haklarına ve değerlerine pervasızca saldıran şüphelinin cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Cezaevine giren Deniz Akkaya: Umurumda değil, gerekirse 6 ay yatarım

Benzer Haberler