Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Aytaç Yalman’ın hastane inadı koronavirüsü eşine ve korumasına bulaştırdı

Koronavirüsten hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın hastaneye gitmesi uyarılarına rağmen evde tedavi olma ısrarı sonucu koruması ve eşi de koronavirüse yakalandı.

Hipertansiyon dışında hastalığı olmayan 79 yaşındaki Aytaç Yalman’ın hastalık belirtileri 11 Mart’ta nefes darlığıyla başladı. Yalman’ın 15 Mart’ta hayatını kaybetmesi üzerine tedavi gördüğü Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nce açıklama yapıldı. Açıklamaya göre 12 Mart’ta eve çağrılan Fenerbahçe Orduevi doktorunun hastaneye gitmesi konusunda uyarmasına rağmen Yalman evde serum tedavisi uygulanmasını istedi.

Aytaç Yalman ilk ölümdü! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şeffaflığına şüphe düşürdü

Şikâyetleri artınca 13 Mart’ta doktoru tekrar eve çağrıldı. Yalman bu kez ikna edilerek hastaneye götürüldü. Ancak yatmayı kabul etmeyerek evine döndü. Durumu kötüleşince aynı gün saat 17.00’de özel bir sağlık kuruluşuna yatırıldı.

Aytaç Yalman’ın doktoru ve koruması da koronavirüsten yoğun bakımda

15 Mart 13.00’te Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü ve aynı gün saat 19.50’de hayatını kaybetti.