Aslı Baykal’dan yeni parti açıklaması

21 Ekim 2020 Çarşamba

Aslı Baykal’dan yeni parti açıklaması

Yalçın Bayer bugün Hürriyet’te yayınlanan yazısında, parti kuracağı iddia edilen Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın açıklamalarına yer verdi.

Bayer’in yazısında yer verdiği açıklamalarda Aslı Baykal, “Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır” yorumunda bulundu.

Baykal ayrıca, “parçalanmanın Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz” yorumunu yaptı.

İşte Bayer’in yazısının ilgili bölümü:

Son günlerde basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde çıkan bazı haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim.

CHP, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir. Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyet’i kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır.

Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım. Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir.

Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Benzer Haberler