Ankara’daki tren kazası davası sonuçlandı: 2 sanığa tahliye kararı!

13 Ocak 2020 Pazartesi

Ankara’daki tren kazası davası sonuçlandı: 2 sanığa tahliye kararı!

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kaza ile ilgili 3’ü tutuklu 10 sanık hakkında açılan davada tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile yol kontrolü yapan kılavuz trenin çarpışması sonucu meydana gelen kazaya ilişkin 3’ü tutuklu 10 sanık hakkında açılan davada tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 9 kişinin öldüğü kazaya ilişkin başlatılan soruşturma sonunda 10 kişi hakkında dava açıldı. Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesince davanın ilk celsesi görüldü.

Davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, kazada ölen vatandaşların yakınları, kazada yaralananlar ve taraf avukatları katıldı. Davanın bugünkü celsesinde tüm sanıkların savunmaları alındı. Daha sonra sanık ve avukatlarının beyanları alındı. Tutuklu sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu.

Savcı mütalaasının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar hareket memuru Sinan Yavuz ve trafik kontrolörü Emin Ercan Erbey’in tahliyesine karar verdi. Mahkeme, duruşmayı 24 Ocak tarihine erteledi.

13 Aralık 2018’de Ankara-Konya seferini yapan YHT, Yenimahalle ilçesinde kılavuz lokomotife çarpmıştı. Kazada 3’ü makinist olmak üzere 9 kişi hayatını kaybederken, 107 kişi de yaralanmıştı.

 

Benzer Haberler